Jak przypomina portal "Super Express", nie jest tajemnicą, że Władimir Putin jest szczególnie wrażliwy na punkcie swojego bezpieczeństwa. W ochraniającej go asyście znajdują się najbardziej zaufani ludzie, zakłada kamizelkę kuloodporną, a jego limuzyna odporna jest nawet na ataki chemiczne.

Tak podróżuje prezydent Władimir Putin

Przed paroma laty, Władimir Putin poruszał się po drogach opancerzonymi Mercedesami. Zdecydował się jednak zmienić je na samochody wyprodukowane w Rosji. Opancerzona limuzyna prezydenta Rosji, waży kilka ton i ma być odporna na ataki bombowe, a nawet chemiczne.

Aurus Senat, jakim jeździ Putin, miał być samochodem na wskroś rosyjskim. Wiele jednak wskazuje na to, że jego producenci, skorzystali z gotowych zachodnich patentów. Co ciekawe, od jakiegoś czasu mogą go kupić klienci indywidualni.

Rosyjscy konstruktorzy przekonują, że wszystkie występujące w samochodzie zespoły od tych związanych z bezpieczeństwem, radarami, do jednostki napędowej.

Władimir Putin nie wygląda najlepiej

W poniedziałek 9 maja, Władimir Putin pojawił się na Placu Czerwonym, gdzie wygłosił przemówienie z okazji Dnia Zwycięstwa. Wiele osób jest pewnych, że pod czarnym płaszczem, jaki na tę okazję założył rosyjski przywódca, skrywał kamizelkę kuloodporną.

Internauci zwracają również uwagę na opuchniętą twarz Władimira Putina i jego ziemistą cerę. Media na całym świecie rozpisują się o kolejnych możliwych schorzeniach, na jakie cierpi Władimir Putin. Nie od dziś mówi się, że może cierpieć na Alzheimera, a także na chorobę nowotworową.

A wy, co sądzicie o ostatnim wystąpieniu Władimira Putina?

To też może cię zainteresować: Władimir Putin wygłosił przemówienie na Placu Czerwonym. Pojawiły się oskarżenia wobec Ukrainy i NATO

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Wszystkie poranki są dla niej takie same. Zamiast cieszyć się pobudzającą kawą, zmaga się z teściową

O tym się mówi: Rosyjski ambasador obrzucony czerwonym płynem podczas demonstracji w Warszawie. Rzeczniczka rosyjska skomentowała