Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", 9 maja Rosjanie obchodzą Dzień Zwycięstwa. W trakcie obchodów głos zabrał Władimir Putin. W trakcie swojego przemówienia stwierdził, że rosyjskie wojska przebywające na Ukrainie, bronią "ojczyzny". Pojawiły się też oskarżenia wobec Ukrainy i NATO. Poznajcie szczegóły.

Rosjanie obchodzą Dzień Zwycięstwa

Po godzinie 9 czasu polskiego rozpoczęła się parada w Moskwie, którą uczczono Dzień Zwycięstwa. W trakcie wydarzenia głos zabrał Władimir Putin. Jego wystąpienie rozpoczęły podziękowania skierowane do rosyjskich żołnierzy walczących na Ukrainie. Podkreślił, że "specjalna operacja wojskowa" była niezbędna i właściwa.

"Ponownie ukażemy nazistów" - stwierdził Władimir Putin tuż przed tym, jak minutą ciszy uczczono radzieckich żołnierzy, którzy polegli w czasie II Wojny Światowej, a także tym, którzy polegli w trwającej wojnie na Ukrainie.

Władimir Putin/YouTube @Fox News
Władimir Putin/YouTube @Fox News
Władimir Putin/YouTube @Fox News

Plany ataku na Rosję

W trakcie przemówienia, Władimir Putin porównał Ukrainę do nazistowskich Niemiec. Stwierdził, że Ukraina stanowił dla Rosji zagrożenie, podobnie jak NATO, które miało planować atak na Rosję.

"Groziła nam inwazja na nasze terytoria, w szczególności na Krym. Starcie z neonazistami było nieuniknione. Niebezpieczeństwo rosło z każdym dniem, Rosja prewencyjnie odpiera agresję" - stwierdził Putin.

Prezydent Rosji przekonywał, że Rosja starała się przekonać kraje NATO do zawarcia kompromisu, jednak sojusz tego nie chciał.

Spodziewano się, że Władimir Putin zdecyduje się na przekazanie czegoś nowego w swoim wystąpieniu. Spekulowano o możliwości ogłoszenia powszechnej mobilizacji, tak się jednak nie stało. Obserwatorzy zwracają uwagę na to, że Putin nie powiedział niczego, czego nie słyszeliśmy przez ostatnie tygodnie.

Zwrócono uwagę na fakt, że nie ogłosił zwyciętstwa na Ukrainie, co oznacza, że w najbliższym czasie nie możemy się spodziewać zakończenia działań wojennych.

Zaskoczyło was wystąpienie Władimira Putina?

To też może cię zainteresować: Dantejskie sceny na terenie miejsca ostatniego spoczynku w jednym z polskich miast. Policja szuka wandali

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksandra Kwaśniewska zdecydowała się opublikować wyjątkowe zdjęcie. Fani nie kryją zachwytu i zaskoczenia

O tym się mówi: Rozpoczął się sezon na polskie truskawki. Jaka jest ich cena i czym się różnią od importowanych