Główny Inspektorat Farmaceutyczny zakomunikował o cofnięciu ze sprzedaży medykamentu Sumilar HCT dla chorych na nadciśnienie.

Wycofano znany lek na nadciśnienie

W jednej z serii środka medycznego stwierdzono prawdopodobną wadę jakościową. Postanowieniem Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wstrzymano obrót lekiem Sumilar.

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego nadeszła zakomunikowanie z kieleckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego o zawiadomieniu o podejrzeniu błędów jakościowych leku.

Komunikat o wyniku rutynowych badań wysłana została z jednego z punktów aptecznych. We wnętrzu blistra odnaleziono kapsułki o zmodyfikowanym pigmencie. Dlatego też Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował się wstrzymać sprzedaż felernej serii leku na obszarze całej Polski.

Sumilar to lek złożony zawierający inhibitor konwertazy angiotensyny, a także antagonistę wapnia, pochodną dihydropirydyny.

Składnikami czynnymi produktu leczniczego są amlodypina i ramipryl. Lek stosowany jest w przypadku pacjentów mających problem z nadciśnieniem, prawidłowo reagujących na terapię nadmienionymi związkami czynnymi.

Nazwa: Sumilar HCT (Ramiprilum + Amlodipinum + Hydrochlorothiazidum), 5 mg + 5 mg + 12,5 mg, kapsułki twarde,
Numer serii: 12574261,
Termin przydatności do spożycia: 30.04.2023,
Podmiot odpowiedzialny: Sandoz GmbH, Biochemiestrasse 10, 6250 Kundl, Austria.

O tym się mówi: Białoruś rozpoczyna ćwiczenia gotowości militarnej. W jakim celu "prężą muskuły"

Zerknij już teraz: Zaskakujące doniesienia na temat choroby Władimira Putina. Wiadomo, kto zajmie miejsce rosyjskiego prezydenta

Nie przegap: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Ich prawdziwa relacja wciąż niepotwierdzona. Nie do wiary, co podają media