Jak przypomina portal "Super Express", doniesienia o tym, że Władimir Putin jest chory, pojawiają się od dobrych kilku lat. Od momentu rosyjskiej agresji na Ukrainę, plotki o pogarszającym się stanie zdrowia dyktatora, tylko się nasiliły. "Daily Mail" donosi, że w ciągu najbliższych kilku dni, Władimir Putin ma przejść operację w związku z chorobą nowotworową. Kto ma zająć jego miejsce?

Choroby Władimira Putina

Doniesienia o tym, że Władimir Putin jest poważnie chory, pojawiają się od wielu lat. Mówi się, że rosyjski dyktator może cierpieć na chorobę Parkinsona, a także nowotwór. Ostatnie doniesienia zdają się potwierdzać, że Putin faktycznie choruje na raka.

"Daily Mail" donosi, że Władimir Putin ma przejść operację guza. Termin zabiegu się opóźnia, w związku z trwającą od 24 lutego wojną na Ukrainie. Z doniesień medialnych wynika, że ma się ona odbyć po 9 maja, kiedy w Rosji świętowany będzie Dzień Zwycięstwa.

Nikolaj Petruszew, Władimir Putin/YouTube @OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich

Kto zastąpi Władimira Putina

Źródło brytyjskiej gazety donosi, że padło konkretne nazwisko osoby, która miałaby zastąpić Władimira Putina na stanowisku. Wybrańcem miałby być Nikolaj Patruszew, który był kiedyś szefem FSB, a w 2008 roku objął urząd sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

"Tak więc, podczas gdy Putin będzie operowany, prawdopodobnie przez dwa lub trzy dni faktyczna kontrola nad krajem przejdzie na Nikolaja Patruszewa" - czytamy w "Daily Mail".

Nikolaj Petruszew/YouTube @OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich
Nikolaj Petruszew/YouTube @OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich
Nikolaj Petruszew/YouTube @OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich

Kreml nie potwierdził sensacyjnych doniesień opublikowanych w brytyjskiej prasie, co nie może dziwić. Stan rosyjskiego prezydenta, podobnie jak wiele informacji dotyczących prywatnego życia przywódcy, jest owiane tajemnicą.

Myślicie, że może być w tych doniesieniach ziarno prawdy?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Ich prawdziwa relacja wciąż niepotwierdzona. Nie do wiary, co podają media

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Premier Mateusz Morawiecki pokazał, jak spędza tegoroczną majówkę. Szef rządu postawił na aktywny wypoczynek

O tym się mówi: Władimir Putin ukrył tajną rodzinę. „Alina nie miała innego związku. To byłoby dla niej zbyt niebezpieczne”