Jak podaje portal "Super Express", ukraiński wywiad wojskowy przestrzega przed możliwym użyciem przez Rosjan broni biologicznej. Miałaby zostać wykorzystana w rejonach przy granicy Rosji i Ukrainy. O użycie broni biologicznej miałyby zostać oskarżone władze Ukrainy.

Rosja zdecyduje się użyć broni biologicznej?

Ukraiński wywiad ostrzega, że Rosja może planować użycie broni biologicznej. Atak miałby być wymierzony w ludność rosyjską, mieszkającą przy granicy z Ukrainą. Byłaby to prowokacja strony rosyjskiej. Wina miałaby zostać zrzucona na Ukraińców.

Rosyjska główna lekarka sanitarna Anna Popowa miała podpisać rozporządzenie, w którym zawarto wytyczne dotyczące postępowania profilaktycznego na wypadek wystąpienia przypadków cholery.

Wśród przygotowanych wytycznych znalazło się między innymi przygotowanie laboratoriów badających cholerę, wprowadzenie szczególnych kontroli w miejscach dużego skupienia ludzi, a także rozpowszechnienie wiedzy na temat tej właśnie choroby wśród obywateli. Placówki medyczne mają być gotowe do podjęcia działań przeciwdziałających epidemii do 1 czerwca.

Władimir Putin/YouTube@naTemat
Władimir Putin/YouTube@naTemat
Władimir Putin/YouTube@naTemat

Rosyjska prowokacja

"Prawdopodobnie pod koniec maja lub na początku czerwca władze Rosji mogą posunąć się do prowokacji w regionach graniczących z Ukrainą. Odpowiedzialnością za to tradycyjnie będą próbować obarczyć Ukrainę, obwiniając ją o +zastosowanie broni biologicznej+" - czytamy w komunikacie wydanym przez stronę ukraińską.

W komunikacie wymieniono, że szczególnie zagrożone mają być obszary obwodów briańskiego, kurskiego, biełgorodzkiego, woroneskiegom, rostowskiego, Kraju Krasnodarskiego oraz Krymu.

Myślicie, że Rosja faktycznie zdecyduje się na taki krok?

To też może cię zainteresować: Władimir Putin ukrył tajną rodzinę. „Alina nie miała innego związku. To byłoby dla niej zbyt niebezpieczne”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Lewandowska pokazała zdjęcie z porodówki. Do Lewych płyną gratulacje. Rodzina ma co świętować

O tym się mówi: Białoruś rozpoczyna ćwiczenia gotowości militarnej. W jakim celu "prężą muskuły"