Jak podaje portal "Super Express", nie żyje Stanisław Szuszkiewicz. Polityk zmarł w nocy z 3 na 4 maja, w wieku 87. lat. Informację o jego śmierci przekazało Euroradio, któremu informację przekazała żona polityka, Irena. W ostatnich miesiącach życia borykał się z zakażeniem koronawirusem i jego następstwami.

Nie żyje Stanisław Szuszkiewicz

Polityk miał trafić na oddział intensywnej terapii 26 kwietnia, gdzie był reanimowany. Zatrzymanie akcji serca miało mieć związek z powikłaniami po Covid-19, z którym w ostatnim czasie zmagał się polityk. Przed miesiącem potwierdzono u niego zakażenie wariantem Omikron.

Ostatnie tygodnie spędził w izolacji, a jego kontakty ze światem zewnętrznym były ograniczone do absolutnego minimum. Pomimo wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Stanisław Szuszkiewicz/YouTube @Platforma News
Stanisław Szuszkiewicz/YouTube @Platforma News
Stanisław Szuszkiewicz/YouTube @Platforma News

Kim był Stanisław Szuszkiewicz?

Stanisław Szuszkiewicz przyszedł na świat 15 grudnia 1934 roku w Mińsku. To tu skończył studia fizyczno-matematyczne. W 1973 roku uzyskał tytuł profesorski. W działalność polityczną zaangażował się dopiero po katastrofie w Czarnobylu. Był jednym z tych naukowców, którzy ostrzegali przed zagrożeniami związanymi z katastrofą. Angażował się również w ograniczanie szkód wynikających z wybuchu w elektrowni atomowej.

Stanisław Szuszkiewicz/YouTube @Niezależny Serwis Wiadomości
Stanisław Szuszkiewicz/YouTube @Niezależny Serwis Wiadomości
Stanisław Szuszkiewicz/YouTube @Niezależny Serwis Wiadomości

Był działaczem opozycji antyłukaszenkowskiej. To on stanął na czele białoruskiego parlamentu w okreise od 1991 do 1994 roku. To jego podpis znalazł się na porozumieniu o rozwiązaniu ZSRR i utworzeniu Wspólnoty Niepodległych Państw, którego sygnatariuszami byli także Borys Jelcyn (Rosja) i Leonid Krawczuk (Ukraina).

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Syn św. pamięci Andrzeja Strzeleckiego spełnił jego ostatnią wolę. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące doniesienia na temat choroby Władimira Putina. Wiadomo, kto zajmie miejsce rosyjskiego prezydenta

O tym się mówi: Premier Mateusz Morawiecki pokazał, jak spędza tegoroczną majówkę. Szef rządu postawił na aktywny wypoczynek