Jak podaje portal "Wirtualna Polska", minister spraw zagranicznych Rosji przekonuje, że to Zachód mówi o wojnie jądrowej, a Federacja Rosyjska "nie grozi" tego rodzaju konfliktem. W swojej wypowiedzi odniósł się do postawy Polski i Ukrainy. Co dokładnie powiedział?

Siergiej Ławrow mówi o wojnie jądrowej

Siergiej Ławrow stwierdził, że "Rosja nikomu nie grozi wojną nuklearną. To kraje zachodnie zaczynają o tym mówić". Jego słowa stoją w jaskrawej sprzeczności z tym, co wcześniej deklarowali przedstawiciele rosyjskich władz. Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej dodał, że w wojnie jądrowej nie ma zwycięzców i należy zrobić wszystko, aby jej uniknąć.

Siergiej Ławrow, Władimir Putin/YouTube @ OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich
Siergiej Ławrow, Władimir Putin/YouTube @ OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich
Siergiej Ławrow, Władimir Putin/YouTube @ OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich

Ławrow zarzucił Polsce i Ukrainie "bawienie się niebezpiecznymi pojęciami", jak wojna nuklearna. Zaapelował również do polityków Zachodu, aby ci "powstrzymali polityków" z tych krajów przed takim zachowaniem.

Dowodem na to miały być wypowiedzi polityków, którzy w ostatnich dniach mieli przychylnie patrzeć na możliwość rozmieszczenia na obszarze naszego kraju arsenału atomowego. Przypomniał słowa Wołodymyra Zełenskiego, który przyznał, że błędem była przed laty rezygnacja z aresenału jądrowego Ukrainy.

"Ryzyko wojny nuklearnej jest realne i nie należy lekceważyć tego zagrożenia, ale jest wielu, którzy są gotowi sztucznie zawyżać to zagrożenie" - dodał Ławrow.

Prawda jest taka, że to strona rosyjska wielokrotnie sugerowała, że jest gotowa sięgnąć po broń jądrową. O takiej możliwości mówił sam Władimir Putin, który nie tak dawno chwalił się nowym pociskiem balistycznym "Szatan II", który miałby być nie do powstrzymania przez systemu obrony, jakimi dysponują państwa Zachodu.

Co sądzicie o słowach Ławrowa?

To też może cię zainteresować: Władimir Putin będzie sam świętował Dzień Zwycięstwa. Głos w sprawie zabrał rzecznik Kremla

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internauci mieli okazję zobaczyć paczkę z żywnością rosyjskich żołnierzy. Jej zawartość wzbudziła wiele emocji

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski zdradził, co przyniesie przyszłość. Szczególnie zainteresuje to tegorocznych maturzystów