Jak przypomina portal "Super Express", już 4 maja rusza tegoroczny egzamin maturalny. Wielu abiturientów zastanawia się, jak trudny będzie egzamin dojrzałości? Takie pytanie tabloid postanowił zadać najbardziej znanemu polskiemu jasnowidzowi, Krzysztofowi Jackowskiemu. Jaka jego zdaniem będzie tegoroczna matura?

Po majówce czas na maturę

Tegoroczna matura ruszy w środę 4 maja. Tradycyjnie rozpocznie ją egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. W drugim dniu (5 maja) maturzyści zdawać będą matematykę, a trzeciego język angielski. Wielu maturzystów wykorzystuje ostatnie dni na powtórkę, inni starają się odpocząć i zrelaksować. Wszyscy zastanawiają się, czy egzaminy będą trudne.

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Krzysztof Jackowski. W jego odczuciu, tegoroczna matura ma być zaskakująca, jak ma to miejsce co roku. Zaskoczeniem mają być nie tylko zagadnienia, ale także stopień trudności.

Krzysztof Jackowski/ YouTube @Jasnowidz Krzysztof Jackowski Official
Krzysztof Jackowski/ YouTube @Jasnowidz Krzysztof Jackowski Official
Krzysztof Jackowski/ YouTube @Jasnowidz Krzysztof Jackowski Official

"Nie będą one trudne. Być może nie będą trudne, bo czasy mamy trudne i może w ten sposób uczniowie będą trochę inaczej potraktowani" – zdradził "Super Expressowi Krzysztof Jackowski.

Maturzysto, to musisz wiedzieć

Tegoroczne egzaminy maturalne mają potrwać od 4 do 20 maja. Podobnie, jak w zeszłym roku, nie będzie obowiązku odbywania egzaminu ustnego. Będzie za to obowiązek wybrania jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Co ważne, wynik uzyskany z tego przedmiotu ma nie mieć znaczenia dla zdania matury.

Nie będzie też konieczności przestrzegania zasad reżimu sanitarnego w postaci konieczności wchodzenia na egzamin w maseczce.

Co sądzicie o przepowiedni Krzysztofa Jackowskiego?

To też może cię zainteresować: Internauci mieli okazję zobaczyć paczkę z żywnością rosyjskich żołnierzy. Jej zawartość wzbudziła wiele emocji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Władimir Putin będzie sam świętował Dzień Zwycięstwa. Głos w sprawie zabrał rzecznik Kremla

O tym się mówi: Marcin Hakiel udzielił kolejnego wywiadu. Fani nie mają wątpliwości, nawiązał do swojego związku z Katarzyną Cichopek