Jak podaje portal "Rmf24", w środę 27 kwietnia Benedykt XVI spotkał się z byłym bliskim współpracownikiem Jana Pawła II, kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Zdjęcia ze spotkania duchownych opublikowała w mediach społecznościowych Archidiecezja Krakowska.

Kardynał Dziwisz spotkał się z Benedyktem XVI

Z informacji przekazanych przez Archidiecezję Krakowską wynika, że kardynał Dziwisz wspólnie z kardynałem Ryłko, odprawił w środę rano mszę przy grobie św. Jana Pawła II. Wszystko w związku z przypadającą ósmą rocznicą kanonizacji Papieża Polaka. Przypomnijmy, do jego kanonizacji doszło 27 kwietnia 2014 roku.

Po mszy, kardynał Stanisław Dziwisz spotkał się z emerytowanym papieżem, Benedyktem XVI. "Papież senior ma wciąż niezwykle wrażliwe serce i umysł. Był bardzo uważny i zainteresowany" – miał powiedzieć były metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz cytowany przez Katolicką Agencję Informacyjną.

Duchowny dodał, że zapewnił papieża Benedykta o tym, że jego nauka wciąż jest w Polsce bardzo ceniona i często się do niej wraca. Hierarchowie mieli mówić także o Krakowie, mieście, które mocno zapadło w pamięć Benedyktowi XVI.

Niedawno, 16 kwietnia, Benedykt XVI obchodził swoje 95. urodziny. Po tym, jak w 2013 roku ogłosił swoją rezygnację z zasiadania na tronie Piotrowym, mieszka w klasztorze Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. Swoją decyzję argumentował brakiem sił i podeszłym wiekiem. Po rezygnacji, wycofał się też z jakiejkolwiek aktywności publicznej.

Spodziewaliście się, że dojdzie do takiego spotkania hierarchów?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Cichopek nie ma wątpliwości, kto nagrywał jej rozmowy z Maciejem Kurzajewskim. Sprawa została zgłoszona na policję

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Nie mogła chrześnicy dać kosztownego prezentu na Pierwszą Komunię Świętą. To, co dała radykalnie zmieniło relacje z rodziną

O tym się mówi: Wyniki najnowszego sondażu politycznego zaskakaują. Kto może zastąpić w Pałacu Prezydenckim Andrzeja Dudę