Jak przypomina portal "Super Express", Ukraina od ponad dwóch miesięcy skutecznie stawia opór rosyjskiej agresji. Choć wszyscy mają nadzieję, że wojna już niebawem się zakończy, nic nie zapowiada, że stanie się to szybko. Oliwy do ognia dolało także ostatnie wystąpienie ministra spraw zagranicznych Rosji, Siergieja Ławrowa, który nie wykluczył konfliktu nuklearnego.

Siergiej Ławrow mówi o broni jądrowej

W wywiadzie, jakiego minister spraw zagranicznych Federacjo Rosyjskiej udzielił telewizji państwowej przyznał, że ryzyko użycia broni jądrowej jest "obecnie realne i nie można go lekceważyć". Zaznaczył jednocześnie, że Moskwie zależy na tym, aby do tego rodzaju konfliktu nie doszło.

Warto przypomnieć, że niedługo po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę, Władimir Putin ogłosił postawienie w stan gotowości bojowej sił nuklearnych, co miało być odpowiedzią na agresywną retorykę ze strony NATO.

Władimir Putin/YouTube @Dla Ciekawskich
Władimir Putin/YouTube @Dla Ciekawskich
Władimir Putin/YouTube @Dla Ciekawskich

Tak zakończy się wojna

Siergiej Ławrow mówił nie tylko o potencjalnym wykorzystaniu broni jądrowej, ale także o zakończeniu wojny z Ukrainą. Cały świat z niecierpliwością oczekuje zakończenia wojny, która trwa już ponad dwa miesiące i przynosi każdego dnia doniesienia o bestialskim zachowaniu rosyjskich żołnierzy wobec ukraińskich cywili.

Zdaniem Ławrowa wojna z Ukrainą zakończy się tak, jak każdy tego rodzaju konflikt - podpisaniem porozumienia. "(...) jego parametry zostaną określone przez kolejne etapy działań wojennych. To rzeczywistość uwarunkuje to porozumienie" - dodał rosyjski minister.

Siergiej Ławrow/YouTube @gazeta.pl
Siergiej Ławrow/YouTube @gazeta.pl
Siergiej Ławrow/YouTube @gazeta.pl

Wielu ekspertów nie przyjęło zapowiedzi o porozumieniu z optymizmem. Szczególnie w ostatnim czasie rosysjcy politycy pokazali, że nie można wierzyć w ich zapowiedzi i zapewnienia.

Myślicie, że niebawem dojdzie do porozumienia międz stroną rosyjską a ukraińską?

To też może cię zainteresować: Oburzające sceny w jednym z polskich szpitali. Dyrekcja placówki przeprasza. Co się wydarzyło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobiety chętnie zgłaszają się do wojska. Zaskakujące doniesienia z jednego z polskich miast

O tym się mówi: Tajemnicza choroba dotykająca dzieci, pojawiała się już w Europie. Lekarze nie wiedzą, co ją wywołuje