Jak podaje portal "Interia", 46-letni pan Sebastian trafił do kaliskij placówki. Personel przywiązał mężczyznę pasami bezpieczeństwa. Siostra mężczyzny relacjonuje, że zrobiono to w taki sposób, że "jego ręce to był jeden wielki, obolały i siny obrzęk". Dyrekcja placówki przeprasza i zapowiada, że więcej nie dojdzie do takiej sytuacji. Poznajcie szczegóły!

Oburzająca sytuacja w kaliskim szpitalu

46-letni pan Sebastian Klimkiewicz ma problemy z sercem. Mężczyzna przeszedł zawał oraz dwa udary. W skutek tego ostatniego, jego mowa jest bełkotliwa. 4 kwietnia 46-latek trafił do kaliskiej placówki. Powodem hospitalizacji było wodobrzusze i obrzęk nóg.

W trakcie pobytu w szpitalu, doszło u pana Sebastiana do zatrzymania krążenia i w jego konsekwencji do niedotlenienia mózgu. Pacjent trafił na OIOM, a gdy jego stan nieco się poprawił, trafił na oddział wewnętrzny kaliskiej placówki. Spędził tam zaledwie dwa dni. Jego siostra wypisała go ze szpitala, zarzucając pracownikom oddziału "znęcanie się psychiczne i fizyczne" nad 46-latkiem.

Łóżko szpitalne/YouTube @ WRPO Wielkopolska
Łóżko szpitalne/YouTube @ WRPO Wielkopolska
Szpitalne łóżko/YouTube @ WRPO Wielkopolska

Pan Sebastian miał być przywiązywany do łóżka pasami, z których jeden był "skórzany", drugi "parciany". Oba miały być tak mocno zaciśnięte na jego rękach, że boleśnie się w nie wżynały. "Jego ręce na długości od dłoni do miejsca za łokieć były obolałe, opuchnięte i z dużymi obrzękami" - relacjonowała siostra pacjenta.

Dyrekcja placówki reaguje

Kobieta od razu postanowiła napisać w tej sprawie do dyrektora szpitala, dołączając do wiadomości zdjęcie tego, jak wyglądały ręce jej brata. Dyrektor placówki odpisał kobiecie, że nagannym jest fak niedostrzeżenia przez personel obrzęku na ręce mężczyzny.

Ordynator oddziału dodał, że ze względu na niewydolność krążeniową, pacjent nie powinien być unieruchamiany. Siostra pacjenta przyznała, że jej brat bardzo obawia się ponownego pobytu w szpiatalu i błaga, żeby go tam nie zostawiać.

Karetka/YouTube @ WRPO Wielkopolska
Karetka/YouTube @ WRPO Wielkopolska
Karetka/YouTube @ WRPO Wielkopolska

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Polski rząd zaplanował kampanię bilbordową poświęconą sytuacji na Ukrainie. Skierowana jest do Niemców

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zofia Zborowska opublikowała w mediach społecznościowych urocze zdjęcie. Aktorka rozbawiła fanów do łez

O tym się mówi: Niepokojące zapowiedzi Siergieja Ławrowa dotyczące broni jądrowej. "Obecnie ryzyko jest znaczne"