Jak podaje portal "Super Express", w Europie zarejestrowano przypadki wciąż tajemniczej odmiany zapalenia wątroby, która atakuje dziecie. Lekarze nie mają jak na razie wiedzy, co może być przyczyna jej wystąpienia. Tymczasem przebieg choroby jest w wielu przypadkach na tyle ostry, że kończy się przeszczepem wątroby, a nawet doprowadza do śmierci.

Niepokojąca chorba rozprzestrzenia się wśród dzieci

W mediach pojawiają się doniesienia o kolejnch przypadkach tajemniczego zapalenia wątroby, która atakuje wyłącznie dzieci. W dotychczas najmłodszy pacjent, jaki zapadł na schorzenie, miał zaledwie kilka miesięcy, najstarszy 16. lat. Najczęściej dolegliwość notuje się u dzieci poniżej 5. roku życia.

Do tej pory na całym świecie potwierdzono 170 przypadków silnego zapalenia wątroby, którego przyczyna nadal pozostaje nieznana. Najwięcej przypadków wykryto wśród dzieci w Wielkiej Brytanii. W zaledwie 3 miesiące potwierdzono tam 114 przypadków, a więc tyle, ile przeciętnie notowano w ciągu roku.

Szpital/YouTube @TVP3 Rzeszów
Szpital/YouTube @TVP3 Rzeszów
Szpital/YouTube @TVP3 Rzeszów

Przypadki wystąpienia zapalenia wątroby o nieustalonej przyczynie zanotowano również w Hiszpanii, Danii, Irlandii, Holandii, Finlandii, a także w USA i Izraelu.

Objawy tajemniczego zapalenia wątroby

U pacjentów, którzy zapadli na zapalenie wątroby o nieustalonej przyczynie pojawiały się biegunka, nudności, a potem dochodziło do rozwoju żółtaczki. Zdarza się, że choroba przebiega w bardzo ostry sposób. W kilkunastu przypadkach niezbędne było przeprowadzenie transplantacji wątroby.

Wiadomo o co najmniej jednym przypadku, który zakończył się śmiercią dziecka, które zapadło na zapalenie wątroby o nieustalonym podłożu. Lekarze, nie byli w tych przypadkach w stanie określić przyczyny wystąpienia stanu zapalnego wątroby. Wiadomo, że nie wywołuje jej żaden ze znanych wirusów.

Lekarz. Źródło: Youtube infoWire.pl
Lekarz. Źródło: Youtube infoWire.pl
Lekarz. Źródło: Youtube infoWire.pl

Myślicie, że już niebawem uda się medykom ustalić, co jest przyczyną tego tajemniczego zapalenia wątroby u dzieci?

To też może cię zainteresować: Oburzające sceny w jednym z polskich szpitali. Dyrekcja placówki przeprasza. Co się wydarzyło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Donald Tusk w ostrych słowach na przedsądowe wezwanie od Jarosława Kaczyńskiego. “Nie chowaj się tchórzliwie”

O tym się mówi: Oburzające sceny w jednym z polskich szpitali. Dyrekcja placówki przeprasza. Co się wydarzyło