Jak podaje portal "Super Express", Gerhard Schroeder bywa określany "człowiekiem Putina w Niemczech". Nic dziwnego, były niemiecki kanclerz pracuje w kilku rosyjskich spółkach, a przyjaźń z rosyjskim przywódcą przynosi mu wymierne korzyści. Schroeder odwiedził Putina na Kremlu w marcu tego roku, a więc już po ataku rosyjskiej armii na Ukrainę. Zdradził, czy rosyjski przywódca jest zainteresowany zakończeniem działań wojennych.

Gerhard Schroeder odwiedził Putina

Rozmowa z byłym kanclerzem Niemiec ukazała się w "The New York Times". Gerard Schroeder jest znany ze swojej sympatii do Władimira Putina. Były niemiecki kanclerz pojechał na Kreml w marcu tego roku, a więc w trakcie trwania zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę. Przez długi czas, szczegóły tego spotkania pozostawały tajemnicą.

Władimir Putin/YouTube @Dla Ciekawskich
Władimir Putin/YouTube @Dla Ciekawskich
Władimir Putin/YouTube @Dla Ciekawskich

Dopiero teraz, były niemiecki kanclerz zdecydował się opowiedzieć co nieco na temat swojej rozmowy z Putinem. Schroeder podkreślił, że rosyjski przywódca jest zainteresowany zakończeniem wojny, "ale to nie jest takie proste". Dodał, że "jest kilka punktów, które należy wyjaśnić".

Były kanclerz Niemiec zadeklarował, że zawsze uważał rosyjską agresję na Ukrainę za poważny błąd, choć warto zauważyć, że do tej pory nie potępiał publicznie rosyjskiej napaści. Wielu obserwatorów wypomina Gerhardowi Schroederowi, że do tej pory nie zdecydował się na rezygnację z zasiadania w rosyjskich spółkach.

Niepokój budzą również deklaracje byłego niemieckiego polityka, którego zdaniem nie ma możliwości izolowania Rosji przez dłuższy czas - dotyczy to zarówno wymiaru politycznego i ekonomicznego. Stwierdził, że niemiecki przemysł i gospodarka potrzbuje rosyjskich surowców.

Nawet niemieccy komentatorzy dość sceptycznie odnoszą się do słów Schroedera. "Tagesspiegel" stwierdził, że były niemiecki kanclerz pomimo rosyjskiego ataku na Ukrainę, nadal lobbuje za utrzymaniem pozytywnych relacji z Rosją.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Hanna Lis zabrała głos w sprawie Stanisława Dziwisza. Padły wyjątkowo mocne słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odważne zdjęcie Joanny Moro zrobiło furorę w sieci. Aktorka wygłosiła ważny apel

O tym się mówi: Seniorów czeka rekordowa waloryzacja. O ile wzrosną emerytury