Ceny w sklepach są coraz wyższe. Nie ma co się dziwić. Na początku zaatakował nas kryzys wywołany pandemią koronawirusa, a teraz na gospodarkę wpłynęła wojna na Ukrainie.

Wiele osób ma nadzieję, że Rosja w końcu zaprzestane wojny. Musi jednak minąć sporo czasu do momentu całkowitego odbudowania światowej gospodarki.

Wojna w Ukrainie. Źródło: youtube.com
Wojna w Ukrainie. Źródło: youtube.com
Wojna w Ukrainie. Źródło: youtube.com

Seniorów czeka rekordowa waloryzacja

Te wszystkie czynniki mają ogromny wpływ na inflację. Niektórzy Polacy nie mają jednak na co narzekać . Okazuje się, że w ostatnim czasie wzrosła kwota przeciętnego wynagrodzenia brutto. Wynosi ona teraz 6665,64 zł, czyli wzrosła aż o 12,4 proc.

Emeryt. Źródło: Youtube Telewizja Proart
Emeryt. Źródło: Youtube Telewizja Proart

O ile wzrosną emerytury

Gdyby emeryci mogli liczyć na waloryzację na podstawie tych wartości, wówczas ich świadczenia wzrosłoby aż o 19,48 proc. Oznacza to, że emeryci mogliby dostać od 200 do 800 zł więcej.

Czy jest to możliwe? Okaże się z czasem. Na razie seniorzy niestety wciąż muszą się mierzyć z szalejącą inflacją.

Emeryt/Youtube @Telewizja Narew
Emeryt/Youtube @Telewizja Narew

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Światło dzienne ujrzały informacje na temat rosyjskich samolotów, które naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji. Wyposażone były w pociski atomowe