Jak podaje portal "Super Express", Hanna Lis bardzo chętnie komentuje bieżące wydarzenia i wyraża swoje zdanie na ich temat. Ostatnio zdecydowała się zrecenzować działalność kardynała Stanisława Dziwisza, który był najbliższym współpracownikiem papieża Jana Pawła II. Zdaniem dziennikarki duchowny nie został w sposób prawidłowy osądzony. Poznajcie szczegóły.

Pojawił się komunikat w sprawie kardynała Dziwisza

Problem nadużyć seksualnych w kościele jest tematem, który mocno porusza opinię publiczną. Wiele osób zarzuca instytucji kościoła katolickiego tuszowanie tego rodzaju przestępstw. W ostatnim czasie wiele mówiło się w tym kontekście o kardynale Stanisławie Dziwiszu. Głos w jego sprawie zdecydowała się zabrać Hanna Lis.

Kardynał Stanisław Dziwisz przez lata był bliskim współpracownikiem Jana Pawła II. To właśnie jemu wielu dziennikarzy śledczych przypisuje tuszowanie problemu nadużyć seksualnych w kościele. Sprawą zajmował się Watykan, który po miesiącach analiz wydał oświadczenie, w którym stwierdzono, że kardynał Dziwisz nie dopuścił się żadnych uchybień.

Kardynał Stanisław Dziwisz oświadczenie wydane przez kardynała Dziwisza przyjął z wyraźnym zadowoleniem. "Jestem wdzięczny stolicy apostolskiej za sprawiedliwe osądzenie sprawy" - powiedział były współpracownik Jana Pawła II.

Hanna Lis zabrała głos w sprawie Stanisława Dziwisza

Hanna Lis nie ukrywa, że oświadczenie wydane przez Stolicą Apostolską wzbudziło w niej ogromne emocje. Przyznała, że nie godzi się z tuszowaniem krzywd wyrządzonych dzieciom, a kardynała Dziwisza określiła jako "małego, nikczemnie małego, człowieczeka".

Wpis Hanny Lis o kardynale Dziwiszu/Instagram @Hanna Lis
Wpis Hanny Lis o kardynale Dziwiszu/Instagram @Hanna Lis
Wpis Hanny Lis na temat Stanisława Dziwisza/Instagram @Hanna Lis

W Instastory dodała, że jest dla niej Dziwisz "nie jest księdzem", a jedynie "pracownikiem korpo". Post dziennikarki nie spodobał się części jej obserwatorom, choć bardzi wielu zgodziło się z jej diagnozą.

A wy, co sądzicie o decyzji Watykanu i słowach Hanny Lis?

To też może cię zainteresować: Odważne zdjęcie Joanny Moro zrobiło furorę w sieci. Aktorka wygłosiła ważny apel

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marcin Hakiel opowiedział o swojej relacji z dziećmi. Pociechy tancerza i Kasi Cichopek mogą liczyć na swoich rodziców

O tym się mówi: Poseł Koalicji Obywatelskiej zdradził, co czeka Donalda Tuska. Czy były premier pójdzie na zasłużoną emeryturę