Donald Tusk jest z wykształcenia historykiem. Kierunek ten ukończył w 1980 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Jeszcze w trakcie studiów był zaangażowany w działalność na rzecz opozycji, współtworząc między innymi Studencki Komitet Solidarności. Pisywał wówczas do czasopism opozycyjnych.

Poseł Koalicji Obywatelskiej zdradził, co czeka Donalda Tuska

Swoją przygodę z wielką polityką, rozpoczął w latach 90. To właśnie wtedy dostał się do Sejmu z list Kongresu Liberalno-Demokratycznego.

Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube

W latach 2007-2014 sprawował urząd prezesa rady ministrów. Później zamienił polską scenę polityczną na instytucje europejskie. Został przewodniczącym Rady Europejskiem. Stanowisko piastował do 2019 roku. Potem został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej, a w zeszłym roku, ponownie objął urząd przewodniczącego PO.

Czy były premier pójdzie na zasłużoną emeryturę

22 kwietnia Donald Tusk osiągnął wymagany przepisami wiek emerytalny, co uprawnia go do ubiegania się o emeryturę. Polityk nie chce jednak rzucić swojej pracy i wciąż będzie aktywny w krajowej polityce.

Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube

Jak stwierdził poseł Koalicji Obgwatelskiej, Dariusz Joński, Donald Tusk jest wybitnym politykiem, ma szeroki zakres wiedzy i doświadczenie. W obecnych czasach jest niezwykle potrzebny.

Taka osoba potrafi prowadzić dialog międzynarodowy

- dodał poseł Dariusz Joński.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Światło dzienne ujrzały informacje na temat rosyjskich samolotów, które naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji. Wyposażone były w pociski atomowe