Za pośrednictwem platform społecznościowych można wiele przekazać i dać do myślenia reszcie społeczeństwa w chwili, gdy poważna kwestia sporna spędza ludziom sen z powiek. Obecnie polskie społeczeństwo podzieliło się z powodu rządowych decyzji w sprawie socjalnej pomocy znajdującym się w Polsce i wciąż na pływającym do naszego kraju uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy, przeważnie kobietom i dzieciom, a także osobom w wieku senioralnym niezależnie od płci.

Patryk Jaki wytyka lewicowym europarlamentarzystom hipokryzję

Jak się okazuje, poprzednie decyzje rządzącej aktualnie partii względem imigrantów z krajów muzułmańskich budziły powszechną krytykę unijnych europarlamentarzystów lewicowych, ponieważ politycy Prawa i Sprawiedliwości obserwując dramatyczne wydarzenia mające miejsce w krajach, które otworzyły swoje granice przed imigrantami, nie chcieli dla Polaków, a szczególnie dla Polek takiego samego losu.

Należy przypomnieć, że w Niemczech, Francji i innych krajach przyjmujących wówczas muzułmańskich uchodźców drastycznie wzrosła przestępczość i ilość brutalnych, najczęściej zbiorowych gwałtów na obywatelkach tych krajów.

Miały tam także miejsce liczne zamachy terrorystyczne, w których były ofiary śmiertelne. Lewicowi politycy Unii Europejskiej grzmieli wówczas w internecie i z mównicy niewybrednymi słowami krytyki przeciwko decyzji rządu o nie wpuszczaniu imigrantów do Polski, zapominając jednocześnie o licznych obywatelach Ukrainy przybywających do naszego kraju zarówno w celu zarobkowym, jak i po to, aby zostać u nas na stałe.

Holenderski polityk Franciscus Cornelis Gerardus Maria Timmermans groził wówczas sankcjami krajom, które nie chciały przyjąć uchodźców do siebie. Obecnie Patryk Jaki przypomniał politykom Unii Europejskiej, że gdy krytykując polski rząd w kontekście sytuacji na granicy polsko białoruskiej, finansują jednocześnie Władimirowi Putinowi toczoną przez niego inwazję na Ukrainę, zapominają o pomocy Polsce wspierającej ukraińskich uchodźców.

Jego mocne słowa nie pozostawiają złudzeń - [...] Ja nawet nie liczę na to, że wy w jakiś sposób na to odpowiecie. Ta wasza hipokryzja jest wręcz legendarna. Przyjedzie mi tutaj holenderski poseł i będzie opowiadał: „natychmiast przyjmować więcej uchodźców, ale do Polski, nie do Holandii, bo my w Holandii to będziemy sobie swoje pieniążki wydawać na ekskluzywne życie. A Polacy biedniejsi niech płacą za uchodźców, ale chcemy więcej uchodźców”. Dość tej hipokryzji - wybrzmiało z ust Patryka Jakiego.

O tym się mówi: Obrońcy Ukrainy pilnie potrzebują wsparcia. Trwa walka z czasem i wielka zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla żołnierzy

Zerknij tutaj: Duchowny na mszy świętej odtworzył ukraiński marsz patriotyczny. Jest oficjalne oświadczenie w tej sprawie