Rosyjskie siły zbrojne kolejny raz pokazały, ile dla nich znaczą zasady prowadzenia wojny, moralność i szacunek dla munduru. Dopuszczając się mordu i gwałtów wysłannicy Putina dziesiątkują ludność ukraińską, a miejscowości równają z ziemią.

Zdają się nie mieć żadnych zasad i kierują się wyłącznie rozkazami i kremlowską propagandą. Miliony zmuszonych do ucieczki obywateli Ukrainy znalazły schronienie w innych państwach, głównie w Polsce, lecz pozostali w okupowanym kraju obywatele i broniący ich mundurowi wciąż rozpaczliwie potrzebują pomocy, gdyż każdego dnia brakuje im najbardziej podstawowych artykułów i sprzętów potrzebnych do przeżycia w warunkach wojennych i do nieprzerwanej walki z rosyjskim okupantem.

Nie ma czasu do stracenia

W sieci pojawiło się mnóstwo zbiórek dedykowanych ogólnie uwięzionym na terenie Ukrainy obywatelom, a także zbiórki wspierające bezpośrednio żołnierzy i ukraińską społeczność, która bohatersko i solidarnie działa pomagając wolontaryjnie w zaopatrywaniu żołnierzy w niezbędne do przeżycia artykuły.

Jedną z takich zbiórek jest zorganizowana na stronie zrzutka.pl "Pomoc dla żołnierzy z Ukrainy". Z opisu zbiórki wynika, że wszelkie sprzęty kupione za zebrane środki finansowe trafią do ukraińskich żołnierzy walczących na froncie na terenie Kijowa i Charkowa.

Na stronie czytamy, że prowadzone są przez tę grupę wolontariuszy również zbiórki organizowane w całej Polsce i na terenie całej Europy.

Posiadacze sprzętu medycznego, wojskowego, taktycznego lub specjalistycznej odzieży są pilnie proszeni o kontakt pod podanym na stronie numerem telefonu, w razie chęci wsparcia ukraińskich żołnierzy i podzielenia się tymi dobrami z obrońcami mordowanych przez Rosję cywili - Dokonując wpłaty możesz być pewien, że sprzęt dotrze na czas w odpowiednie miejsce. To bezpośrednia pomoc dla walczących na froncie kobiet i mężczyzn. Jeżeli chcesz pomóc, możesz rozpocząć zbiórkę potrzebnego sprzętu w swojej firmie, szkole czy organizacji, skontaktuj się z nami a my pomożemy przetransportować te rzeczy bezpośrednio do potrzebujących jednostek - czytamy na stronie zrzutka.pl

Zajmujemy się logistyką i transportem leków i sprzętu wojskowego z całej Europy dla Ukrainy. Jeżeli ktoś ma problem z transportem na Ukrainę tego typu rzeczy to powinien skontaktować się z nami - informują wolontariusze.

Można także w ramach udzielenia pomocy ukraińskim żołnierzom nabyć koszulkę, w której sprawie informacje znajdują się na stronie na Facebooku.

O tym się mówi: Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu zameldował zdobycie Mariupola, czego Ukraina nie komentuje. Putin wydał kolejny okrutny rozkaz

Zerknij tutaj: Szykuje się zmiana w emeryturach. Część seniorów otrzymywałaby świadczenie raz w roku. Z jakiego powodu