Rosjanie prężnie działają, aby zwiększyć świadomość szybko szerzących się pożarów na Syberii i podkreślić bezczynność rządu wobec kryzysu. Obecny rejon pożarów lasów w całej Rosji jest dwukrotnie większy niż w tym samym czasie w zeszłym roku, jak donoszą zagraniczne media.

Rosja płonie. W tym roku znacznie wcześniej

W czasie gdy na Ukrainie bezustannie trwa wojna, rosyjski wódz Władimir Putin pojawia się przed „drugim frontem” na wschodzie, a na Syberii szaleją licznie destrukcyjne pożary. Ognie dosięgają złowrogiego hebanowego nieba w trzech rozciągłych rejonach Syberii – Omsku, Tiumeniu i Krasnojarsku.

Zatrwożone dzikie zwierzęta pierzchające przed śmiercią zostały utrwalone na wideo, gdy płomienie przedzierały się przez połacie wiecznej zmarzliny. To niespotykanie przedwczesny start okresu pożarów w 2022 roku w Rosji, z bezkresnymi pożogami szerzącymi się na gigantycznych przestrzeniach zachodniej, środkowej, południowej i wschodniej Syberii.

Wideo, ujawnione przez The Siberian Times, zademonstrowało olbrzymi pożar w obszarze Tiumeń w zachodniej Syberii. Na filmie widoczne są brygady strażackie na tle nasyconego dymem żółtoczerwonego nieba, które usiłują uporać się z pożarem.

Protokół klimatyczny ONZ z lutego uprzedzał, iż destabilizacja klimatu w kombinacji ze wariacjami w eksploatacji gruntów wywołuje większe i bardziej chaotyczne pożary w wielu regionach.

O tym się mówi: Dobre wieści dla wielu emerytów. Spora grupa może liczyć na zwrot podatku nawet do 600 zł

Zerknij: Duchowny na mszy świętej odtworzył ukraiński marsz patriotyczny. Jest oficjalne oświadczenie w tej sprawie