Nie jest to dziwne szczególnie w przypadkach, gdy po kilkudziesięciu przepracowanych latach człowiek otrzymuje świadczenie emerytalne kompletnie nie adekwatne do jego zarobków i włożonego w gospodarkę Polski wysiłku.

Seniorzy mogą liczyć na spory zwrot podatku z Urzędu Skarbowego

W chwili, gdy do głosu doszli pandemiczni przedsiębiorcy, sytuacja wielu ludzi drastycznie się pogorszyła najpierw z powodu braku możliwości zarabiania na życie i powszechnej drożyzny i braków, by zaraz potem inflację dodatkowo zwiększyła wojna tocząca się na terenie Ukrainy.

Pomimo tego, że zarówno seniorzy, jak i pracownicy mogli cieszyć się podwyżkami swoich wypłat, galopująca inflacja i zwiększone ceny w sklepach i rosnące rachunki zdają się pokazywać, że mimo podwyżki obywatele Polski znaleźli się w jeszcze gorszej sytuacji.

Jak to możliwe? Okazuje się, że dodruk pieniędzy na masową skalę sprawił, że stracił on mocno na wartości, dlatego też zeszłoroczne 500 Plus będzie warte 400 zł według wcześniejszych wypowiedzi ekspertów ekonomicznych.

Obniżka podatku od 1 lipca

Teraz Super Express donosi, że emeryci mogą liczyć na dość spory zwrot podatku dochodowego, nawet 600 zł wypłacone przez Urząd Skarbowy.

“Obniżka ma wejść w życie dopiero 1 lipca, ale obowiązywać ma z mocą wsteczną od 1 stycznia 2022 r. To dobra wiadomość dla emerytów pobierających świadczenia wyższe niż 2500 zł. Nie tylko ich podatek zostanie obniżony, ale także będą mogli liczyć na zwrot podatku dochodowego, pobranego do lipca” - czytamy w tabloidzie.

O tym się mówi: Były prezydent Lech Wałęsa i jego domowe pielesze. Jak mieszka polityk

Zerknij: Duchowny na mszy świętej odtworzył ukraiński marsz patriotyczny. Jest oficjalne oświadczenie w tej sprawie