Jak przypomina portal "Super Express", rosyjska agresja na Ukrainę trwa już od ponad 50 dni. Działani wojenne prowadzone na terenie naszych wschodnich sąsiadów nie są jedynymi elementami konfliktu. Nie można nie doceniać znaczenia informacji. Rosja stara się zrobić wszystko, aby prawda na temat sytuacji na Ukrainie nie dotarła do Rosjan. Ostatnio na listę wrogów Rosji wpisali się twórcy Wikipedii. Dlaczego?

Twórcy Wikipedii podpadli Rosji

Wikipedia jest darmową encyklopedią internetową, w której możemy znaleźć informacje na praktycznie każdy temat, także wydarzeń, które dzieją się teraz. Nie zabrakło również informacji dotyczących agresji Rosji na Ukrainę. Znajdziemy tu informacje o bombardowaniu Mariupola, czy zbrodni ludobójstwa, jakie miało miejsce w Buczy.

O rosyjskiej napaści na Ukrinę można przeczytać również w artykule poświęconym samemu Władimirowi Putinowi. Można w nim przeczytać, że 24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę i, że "27 lutego 2022 prokurator generalna Ukrainy, Irina Wenediktowa zapowiedziała udowodnienie Władimirowi Putinowi w uczciwym procesie, że jest on mordercą i zbrodniarzem wojennym".

Władimir Putin. Źródło: Youtube Mario Wienerroither
Władimir Putin. Źródło: Youtube Mario Wienerroither
Władimir Putin. Źródło: Youtube Mario Wienerroither

Rosja żąda usunięcia wpisu

Na podane we wpisie informacje niemal natychmiast zareagował rosyjski państwowy regulator mediów i Internetu (Roskomnadzor) zażądał, aby Wikipedia usunęła ze swoich stron informacji dotyczących wojny na Ukrainie. Zdaniem Rosjan, pojawiły się tu nierzetelne informacje o tym, jakie cele i formę ma "specjalna operacja wojskowa". Roskomnadzor wskazuje również, że treści mają charakter antyrosyjski.

To nie pierwszy raz, kiedy Roskomnadzor domaga się usunięcia treści z Wikipedii uznając je za nieprawdziwe. Zdarzyło się to już trzykrotnie, jednak bez rezultatu. Strona rosyjska grozi, że jeśli Wikipedia nie usunie wskazanych fragmentów, będzie musiała zapłacić karę w wysokości 4 milionów rubli.

Władimir Putin. Źródło: youtube.com
Władimir Putin. Źródło: youtube.com
Władimir Putin. Źródło: youtube.com

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zinteresować: Żona Wiktora Medwedczuka chce uwolnienia męża. Zaproponowała zaskakującą wymianę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Paulina Sykut – Jeżyna opublikowała zdjęcie tuż po zabiegu. Było bardzo boleśnie

O tym się mówi: Plany Małgorzaty Rozenek - Majdan legły w gruzach. Rodzina gwiazdy musi spędzić Wielkanoc w zupełnie inny sposób