Jak przypomina portal "Plotek", od momentu rosyjskiej agresji na Ukrainę, o Władimirze Putinie i o tym, co może jeszcze zrobić, mówi cały świat. O tym, jaki jest rosyjski przywódca, wiadomo było od dawna, jednak dla wielu, dopiero jego napaść na Ukraińców stała się momentem, w którym zdali sobie sprawę z jego bezwzględności i okrucieństwa. Okazuje się, że dyktator ma słabości. Czego obawia się najbardziej?

Władimir Putin zburzył pokój

24 lutego bieżącego roku na zawsze zapisze się w historii Europy i świata. To właśnie tego dnia rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę, a razem z nią egzekucje ludności cywilnej, gwałty, tortury i zniszczenie. Wszystko w imię imperialistycznych dążeń Władimira Putina. Sam rosyjski dyktator nie ukrywał nigdy, że rozpad Związku Radzieckiego uważa za ogromną tragedię.

Okazuje się, że mało kto wierzył, że Putin posunie się tak daleko - nie zakładali tego nawet jego bliscy współpracownicy. Gleb Pawłowski, który był spin doktorem Kremla (od 1996 do 2011 roku), stwierdził, że obsesja Putina na punkcie Ukrainy osiągnie taki poziom. Dodał, że "to wszystko jest osobistą decyzją Putina. Nikt inny niż Putin by jej nie podjął".

Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl
Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl
Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl

Na jaw wyszły plany Putina

Były współpracownik Władimira Putina wskazał, że celem ataku na Ukrainę ma być również wywarcie presji na Zachód. Zdaniem Pawłowskiego rosyjskiemu przywódcy będzie niezwykle trudno ogłosić jakikolwiek sukces, a bardzo mu na tym zależy, bo nie może stracić twarzy. Jego planem będzie utrzymanie zajętych do tej pory terytoriów.

Chciałby ogłosić połowiczny sukces już niebawem, bo 9 maja, który w Rosji obchodzony jest jako Dzień Zwycięstwa. Zdaniem byłego współpracownika Putina, największą bolączką i obawą Putina jest to, że odebrana mu zostanie władza, a tych, którzy chcieliby zająć jego miejsce jest bardzo wielu.

Gleb Pawłowski/YouTube @Wszechnica FWW
Gleb Pawłowski/YouTube @Wszechnica FWW
Gleb Pawłowski/YouTube @Wszechnica FWW

"Wszyscy czekają na moment sukcesji. I to właśnie sprawia, że Putin jest dość nerwowy, będąc otoczonym przez ludzi, którzy pragną jego tronu" - zdradza były spin doktor rosyjskiego prezydenta. Dodaje również, że odejście Putina, do którego dojdzie prędzej, czy później i tak nie zakończy reżimu.

Zgadzacie się ze słowami byłego współpracownika Putina?

To też może cię zainteresować: Rzecznik Władimira Putina złapany w telewizji na kłamstwie w rozmowie na żywo. Mówił, że zdjęcia ciał w Buczy „nie były ofiarami Rosji”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące prognozy dotyczące przyszłorocznej waloryzacji świadczeń. Czy seniorzy będą mieli powody do zadowolenia

O tym się mówi: GIS ostrzega przed spożyciem popularnego produktu mięsnego. Każdy nabywca powinien się go pozbyć