Rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow kwestionuje, że Rosja popełniła zbrodnie wojenne na Ukrainie, ale potwierdza, że Rosja poniosła „znaczące” straty.

Rzecznik Putina złapany na obrzydliwym kłamstwie. Zdjęcia satelitarne i nagrania pogrążyły "dyplomatę"

Dmitrij Pieskow w swoim wstępnym wywiadzie dla zachodnich mediów oznajmił, że zweryfikowane zdjęcia i obrazy satelitarne martwych cywilów na ulicach ukraińskich miast były „odważną fałszywką”. Obstawał za tym, że sytuacja w Buczy, gdzie na zdjęciach widać mnóstwo zamordowanych ukraińskich cywilów, była „dobrze zainscenizowaną insynuacją, niczym więcej”.

Dmitrij Pieskow został przyłapany na kłamstwie na żywo w Sky News. W rozmowie z gospodarzem SkyNews Pieskow stwierdził, że wojska rosyjskie nie miały nic wspólnego z morderstwami na ulicach Buczy.

Prezenter w odpowiedzi zaprezentował mu, jak załoga rosyjskiego transportera opancerzonego strzela do ukraińskiej kobiety na rowerze.

Dmitrij Pieskow spróbował z tego wybrnąć: pyta, gdzie są dowody, że to rosyjski czołg lub pojazd opancerzony?

Prezenter natychmiast pokazał politykowi dowody. W tym celu prezenter demonstruje mu powiększoną ramkę, na której w zbliżeniu widoczna jest litera V na zbroi pojazdu, który na nagraniu oddał śmiertelny strzał do kobiety.


żródło: YouTube/Sky News

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Lech Wałęsa złapany pod kościołem z palmą. Ile datku ofiarował ubogiej osobie

Zerknij tutaj: Harry planuje kolejny krok. Książę William nie będzie zadowolony. Czy będzie kolejny skandal