Marine Le Pen jest przedstawicielką francuskiej skrajnej prawicy. Kobieta bierze udział w wyborach prezydenckich i ma ogromna szanse na przejście do drugiej tury. Ile osób chce na nią zagłosować?

Jakie szanse na wygranie w wyborach prezydenckich ma Marine Le Pen?

Z opublikowanego w piątek sondażu ośrodka Harris Interactive-Toluna wynika, że największe szanse w niedzielnych wyborach prezydenckich we Francji mają panujący prezydent Emmanuel Macron oraz Marine Le Pen.

W opublikowanym sondażu widać, że aż 27 proc. badanych chce zagłosować na Emmanuela Macron. Marine Le Pen może liczyć na poparcie 24 proc. Francuzów. Specjaliści uważają, że właśnie ta dwójka zmierzy się w drugiej turze wyborów na stanowiska prezydenta Francji.

Francuzka stanowi spore zagrożenie dla Emmanuela Macrona

Kandydatka Zjednoczenia Narodowego Marine Le Penn wzbudziła sporo kontrowersji. Głównie za sprawą jej jawnej sympatii do putinowskiej Rosji.

Po zajęciu Krymu przez Rosję w 2014 roku Marine Le Pen popierała pomysł rosyjskiej Dumy na federalizację Ukrainy. Ponadto kilka lat temu kandydatka na prezydenta Francji pożyczyła z rosyjskiego banku aż 40 mln euro.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Światło dzienne ujrzały informacje na temat rosyjskich samolotów, które naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji. Wyposażone były w pociski atomowe