Ursula von der Leyen złożyła wizytę w Warszawie. Tam szefowa Komisji Europejskiej spotkała się z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim, z którym rozmawiała na temat kryzysu uchodźczego w Polsce oraz ewentualnej pomocy Unii Europejskiej.

Zamieszanie wokół Krajowego Planu Odbudowy

Następnie Ursula von der Leyen spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą i wzięła udział w finale akcji „Stand Up for Ukraine”. Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zaznaczył, że rządzący powinni również porozmawiać z szefową Komisji Europejskiej na temat funduszy Krajowego Planu Odbudowy.

Urusula von der Leyen. Źródło: YT
Urusula von der Leyen. Źródło: YT
Urusula von der Leyen. Źródło: YT

Zdaniem byłego premiera polski rząd nie stara się nawet odblokować unijnych środków dla Polski. Szef rządu, Mateusz Morawiecki, zapewnia jednak, że Polska przedstawiła swoje warunki i czeka teraz na decyzję Unii Europejskiej.

Czy Polska dostanie z Unii pieniądze na odbudowę?

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego Komisja Europejska zobaczyła, jaka jest realna rzeczywistość w Polsce. Dzięki temu mamy ogromną szansę na szybkie otrzymanie funduszy.

Andrzej Duda/ screen youtube
Andrzej Duda/ screen youtube
Andrzej Duda/ screen youtube

Warto przypomnieć, że mowa o ogromnych środkach. Na odbudowę gospodarki po pandemii koronawirusa Polska miała otrzymać z unijnych funduszy ok. 76 mld euro na lata 2021-2027.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Światło dzienne ujrzały informacje na temat rosyjskich samolotów, które naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji. Wyposażone były w pociski atomowe