Jak podaje portal "Wirtualna Polska", Główny Inspektor Sanitarny w Polsce poinformował o tym, że firma Ferrero Polska Commercial zdecydowała się dobrowolnie wycofać ze sprzedaży części produktów marki Kinder. Przyczyną takiej decyzji jest to, że produkty można potencjalnie powiązać z ogniskiem zatruć Salmonella Typhimurium.

Wycofanie produktów marki Kinder

Decyzja o wycofaniu ze sprzedaży części produktów marki Kinder, ma związek z aferą w Wielkiej Brytanii. To właśnie na wyspach zgłoszono dziesiątki przypadków zatrucia salmonellą u dzieci. Ostrzeżenie GIS dotyczy kilku różnych produktów firmy Ferrero Polska Commercial.

Ze sprzedaży wycofano wszystkie partie produktu Kinder Schokobons o gramaturze: 46 g, 125 g i 200 g z datą ważności obejmującej okres od 25 maja 2022 do 23 sierpnia 2022 roku.

Ze sklepowych półek znika również Kinder Niespodzianka Maxi o wadze 100 g. Dotyczy to partii o numerze L355R03, L356R03, L004L03, L006L03 z terminem ważności do 21 sierpnia 2022 roku. A także partii L356R03 z terminem przydatności do spożycia 17-18 września 2022 roku.

Decyzja o wycofaniu dotyczy również kilku partii produktu Kinder Maxi Mix o wadze 133 g. Mowa o partiach o numerach: L322RWPJ, L323RWPJ, L354RWPJ, L013LWPJ i L039LWPJ z terminem ważności do 21 sierpnia 2022 roku.

GIS ostrzega przed spożywaniem wyżej wymienionych produktów

Główny Inspektorat Sanitarny wskazuje, że nie należy spożywać produktów, które uwzględniono w ostrzeżeniu. Może to stwarzać ryzyko zatrucia salmonellą. Jeśli po spożyciu produktu pojawi się u nas objawy zatrucia pokarmowego, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Firma Ferrero poinformowała o zaistniałej sytuacji klientów, a także przystąpiła do wycofywania potencjalnie wadliwych partii produktu ze sprzedaży. Odpowiednia informacja trafiła również do operatorów logistycznych, którzy powinni zablokować transport z magazynu wskazanych partii produktów.

Produkty Kinder/YouTube @TheToyStore

Sprawdziliście, czy nie macie wymienionych w komunikacie produktów?

To też może cię zainteresować: Zbliża się 12 rocznica wydarzeń w smoleńskim lesie. Jarosław Kaczyński ujawni treść raportu Macierewicza

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rosja zapowiada "konsekwencje" po decyzji o usunięciu jej z Rady Praw Człowieka ONZ. Treść rosyjskiej notki obiegła media

O tym się mówi: Donald Tusk reaguje na słowa Jarosława Kaczyńskiego. Premier PiS nie będzie z tego zadowolony