Jak podaje portal "Wirtualna Polska", rosyjska delegacja miała wystosować notę do członków Organizacji Narodów Zjednoczonych, w której straszy konsekwencjami w związku z usunięciem jej z Rady Praw Człowieka ONZ. Co znalazło się w wiadomości?

CNN informuje o groźbach ze strony Rosji

"Liczne źródła" w ONZ miały inormować o nocie, jaką rosyjska delegacja wysłała do członków ONZ. Wynika z niej, że za "gest nieprzyjazny" miały zostać uznane nie tylko głosowanie za zawieszeniem Rosji w prawach członka Rady Praw Człowieka ONZ, ale także brak obecności w trakcie głosowania czy wstrzymanie się od głosu.

Flaga ONZ/YouTube @Niezależny Serwis Informacji
Flaga ONZ/YouTube @Niezależny Serwis Informacji
Flaga ONZ/YouTube @Niezależny Serwis Informacji

Nota miała zostać wysłana dzień przed głosowaniem. Groźby ze strony Rosji okazały się nieskuteczne, bo w czwartkowym głosowaniu za zawieszeniem Rosji głosowało aż 93 państwa. Od głosu wstrzymało się 58, a przeciwko było jedynie 24 państwa. W ostatniej grupie znalazły się między innymi Chiny.

Wykluczenie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ

Amerykański przywódca, Joe Biden nie ma wątpliwości, że Rosja "nie ma czego szukać w Radzie Praw Człowieka ONZ", ze względu na zbrodnie wojenne jakich dopuszcza się na terenie Ukrainy. "Obrazom dla całej ludzkości" prezydent USA określił gwałty, tortury i egzekucje ludności cywilnej, podobnie jak przypadki beszczeszczenia zwłok.

Joe Biden/Youtube @60 Minutes
Joe Biden/Youtube @60 Minutes
Joe Biden/Youtube @60 Minutes

Joe Biden podkreślił, że rosyjska propaganda stoi w jaskrawej sprzeczności z faktmi i nie wytrzymuje zmierzenia się z dowodami tego, co faktycznie ma miejsce na ukraińskiej ziemi. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy w historii ONZ, stały członek organizacji został w taki sposób ukarany.

Jak oceniacie decyzję ONZ?

To też może cię zainteresować: Matka rosyjskiego żołnierza zdobyła się na szczere wyznanie. Jej syn miał szansę odmówić, jednak tego nie zrobił

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znane są personalia generała okupanta, który nakazał ostrzeliwanie elektrowni atomowej w Energodarze. Tak wygląda zbrodniarz

O tym się mówi: Zbliża się 12 rocznica wydarzeń w smoleńskim lesie. Jarosław Kaczyński ujawni treść raportu Macierewicza