Dyspozycje ostrzału elektrowni jądrowej, które mogłoby spowodować katastrofę o niespotykanych dotąd rozmiarach, wydał generał major Federacji Rosyjskiej Dombrowski Aleksiej Juriewicz.

Ustalono personalia zbrodniarza, który zlecił ostrzał nieczynnej elektrowni jądrowej

Jedyną rzeczą, która uratowała ludzkość przed nuklearnym zniszczeniem, było to, że pociski, które uderzyły w jednostki energetyczne stacji, nie eksplodowały.

W Energoatomie pokazano zdjęcie zbrodniarza wojennego. „Generał dywizji Ołeksij Jurijowycz Dombrowski był odpowiedzialny za przejęcie elektrowni jądrowej w Zaporożu, zagrażając półkuli i popełniając akty terroryzmu nuklearnego. Wydał także rozkazy strzelania do elektrowni jądrowej i osiedli Energodarowi” – ​​ogłosił Energoatom.

Jedyną rzeczą, która uratowała ludzkość przed nuklearnym zniszczeniem, było to, że pociski, które wystrzelono w jednostki energetyczne stacji, nie wybuchły. Pokazano zdjęcie zbrodniarza wojennego.

„Generał dywizji Ołeksij Jurijowycz Dombrowski był winny przejęcia elektrowni jądrowej w Zaporożu, narażać na niebezpieczeństwo półkulę i popełnienia aktu terroryzmu nuklearnego. Wydał także rozkazy strzelania do elektrowni jądrowej i osiedli Energodarowi” – ​​stwierdził Energoatom.

Ukraińscy eksperci stwierdzili, że ten terrorysta z wielkimi gwiazdami na szelkach jest osobiście odpowiedzialny za zniszczone budynki i infrastrukturę miasta oraz za zniszczenia ZNPP. Rosyjscy degeneraci pod dowodzeniem Dombrowskiego umieszczali ciężki sprzęt na obszarze elektrowni atomowej, a nawet eliminowali pociski w bezpośrednim sąsiedztwie bloków energetycznych.

O tym się mówi: Agnieszka Woźniak-Starak pokazała, jak ufa nowemu partnerowi. Powierzyła mu ulubienicę Piotra. O co chodzi

Zerknij tutaj: Emmanuel Macron reaguje na słowa premiera Mateusza Morawieckiego. Prezydent Francji nie przebierał w słowach