Jak podaje portal "Super Express", krytyka ze strony Mateusza Morawieckiego wywołała u Emmanuela Macrona wyjątkowo mocną reakcję. Prezydent Francji nie przebierał w słowach. Wszystko w związku z rozmowami, jakie prezydent Macron odbywa z Władimirem Putinem, odpowiedzialnym za agresję na Ukrainę.

Mocne słowa premiera Mateusza Morawieckiego

Polski premier nie szczędzi mocnych słów zarówno pod adresem przywódców Niemiec i Francji. Mateusz Morawiecki skrytykował prezydenta Macrona i jego kontakty z przywódcą Rosji. W swojej wypowiedzi zarzucał francuskiemu przywódcy negocjowanie z Putinem i brak efektów prowadzonych przez nich rozmów.

Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera

"Ze zbrodniarzami nie ma co negocjować. Zbrodniarzy trzeba zwalczać" - mówił Mateusz Morawiecki zwracając się do przywódcy Francji.

Na odpowiedź na te zarzuty nie trzeba było długo czekać. Prezydent Macron uznał słowa Mateusza Morawieckiego za "skandaliczne", choć jak przyznał, nie są one dla niego żadnym zaskoczeniem. Macron zarzucił również polskiemu szefowi rządu "ingerowanie w kampanię wyborczą we Francji". Ową ingerencją miały być spotkania z przeciwniczką Macrona, Marin Le Pen, która nie ukrywa swojej sympatii wobec Władimira Putina.

Emmanuel Macron/YouTube @Emmanuel Macron
Emmanuel Macron/YouTube @Emmanuel Macron
Emmanuel Macron/YouTube @Emmanuel Macron

Jednocześnie prezydent Macrone podkreślił, że bierze "pełną odpowiedzialność za częste rozmowy z prezydentem Putinem", choć nigdy nie był i nie będzie jego wspólnikiem. Podkreślił, że toczone przez niego rozmowy z Putinem zawsze mają na celu wypracowanie zawieszeni broni.

Macron dodał, że on, podobnie jak wielu europejskich przywódców stara się zrobić wszystko, aby zakończyć wojnę na Ukrainię i przywrócić Europie pokój.

Co sądzicie o odpowiedzi prezydenta Macrona na słowa polskiego premiera?

To też może cię zainteresować: Maciej Lasek zabrał głos w sprawie wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z jego słów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wojciech Glanc nie ma dobrych wieści. Jasnowidz w swojej wizji zobaczył “pogorzelisko”. O co chodzi

O tym się mówi: Pentagon wskazuje najbardziej prawdopodobne rozstrzygnięcie konfliktu na Ukrainie. Jak długo mogą potrwać walki