Jak przypomina portal "Super Express", już w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić będziemy 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie często porusza temat wydarzeń tamtego dramatycznego dnia, przekonując, że mieliśmy do czynienia z zmachem. Wyjaśnił też, dlaczego jest o tym przekonany. Na te słowa zareagował Donald Tusk. Co dokładnie powiedział?

12. rocznica katastrofy smoleńskiej

W najbliższą niedzielę minie 12. lat od katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym ówczesny prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria. Na pokłdzie prezydenckiego samolotu Tu-154 M znajdowali się również politycy z różnych stron sceny politycznej, przedstawiciele kościołów, a także przedstawiciele sił zbrojnych i rodzin katyńskich.

Jarosław Kaczyński przekonany jest, że 10 kwietnia 2010 roku doszło w Smoleńsku do zamachu. Jak przyznał w rozmowie z "Radiem Plus" prezes PiS "najpierw to się brało z takiego intuicyjnego przeświadczenia, że takie katastrofy zdarzają się bardzo rzadko. Później już z pewnej wiedzy". Kaczyński stwierdził, że uderzenie skrzydłem smolotu w brzozę nie mogła wywołać wypadku.

Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com

Donald Tusk komentuje słowa Jarosława Kaczyńskiego

Donald Tusk, kiedy doszło do katastrofy smoleńskiej, piastował urząd premiera polskiego rządu. Zdaniem lidera PO Jarosław Kaczyński po raz kolejny wykorzystuje tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku, czyniąc z "cynicznych i paskudnych bzdur i bredni Antoniego Macierewicza" oficjalną doktrynę obozu władzy.

Były premier przypomniał, że nie pojawiły się żadne nowe dodowy w sprawie katastrofy smoleńskiej. Oskarżył również lidera partii rządzącej, że wykorzystuje te dramatyczne wydarznia dla interesu politycznego, podgrzewa emocje wokół tego tematu i czyni z niego oś sporu.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk-kanał oficjalny

Zgadzacie się z opinią Donalda Tuska?

To też może cię zainteresować: Zbliża się 12 rocznica wydarzeń w smoleńskim lesie. Jarosław Kaczyński ujawni treść raportu Macierewicza

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rosja zapowiada "konsekwencje" po decyzji o usunięciu jej z Rady Praw Człowieka ONZ. Treść rosyjskiej notki obiegła media

O tym się mówi: Koszmarne doniesienia płyną z Ukrainy. Rakiety spadły na zatłoczony dworzec w Kramatorsku