Jak podaje portal "Wirtulna Polska", niespodziewanie we wtorek rosyjskie media obiegło nagranie z Siergiejem Szojgu. Rosyjski minister obrony niespodziewanie zniknął z przestrzeni publicznej kilkanaście dni temu, co wywołało niemałe poruszenie. W materiale Szojgu zapewnia, że "zrealizowano główne zadania pierwszego etap specjalnej operacji", jaką Rosja prowadzi na Ukrainie.

Niespodziewane zniknięcie Szojgu

Szef rosyjskiej obrony, Siergiej Szojgu od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę pojawiał się w mediach regularnie. Na początku marca zniknął, a jego nieobecność wywołała niemałe poruszenie w Rosji. Głos w sprawie nieobecności Szojgu zabrał nawet rzecznik Kremla, Dmytry Peskov.

Pojawiła się informacja o tym, że nieobecność Szojgu związana była z zawałem serca, jakiego miał doświadczyć. To jednak nie nie uciszyło spekulacji na temat niespodziewanego zniknięcia jednego z najbliższych współpracowników Władimira Putina.

Niespodziewanie, Szojgu pojawił się na telekonferencji, jaką transmitowały rosyjskie media. "Zrealizowano główne zadania pierwszego etapu specjalnej operacji wojskowej w Ukrainie, podczas której Siły Zbrojne Ukrainy doznały znacznych szkód" - powiedział Szojgu, wskazując, że celem tym było zmniejszenie potencjału ukraińskich sił zbrojnych.

Szojgu stwierdził, że teraz wojska rosyjskie mogą się skupić na głównym celu "operacji specjalnej". Wcześniej Siergiej Rudskoj, wiceszefa Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej, wskazywał, że jest nim "wyzwolenie Donbasu".

Co mogą oznaczać te słowa?

Wielu obserwatorów wskazuje, że wtorkowe słowa Szojgu mogą być formą "szykowania gruntu" pod ewentualne rozwiązania, jakie mogą być wypracowane w ramach negocjacji Ukrainy i Rosji.

Przypomnijmy, we wtorek 29 marca w Stambule rozpoczęła się kolejna runda rozmów między stroną ukraińską i rosyjską. W momencia pisania niniejszego artykułu, rozmowy nadal trwała.

Rozmowy Ukraina Rosja/YouTube @ZBPB
Rozmowy Ukraina Rosja/YouTube @ZBPB
Rozmowy Ukraina Rosja/YouTube @ZBPB

Myślicie, że możemy spodziewać się w najbliższych dniach przełomu w rozmowach pokojowych?

To też może cię zainteresować: Najnowsze doniesienia z Czarnobyle. Rosyjscy żołnierze narazili się na promieniowanie. Konsekwencje mogą okazać się fatalne

Zobacz, o czym jeszcze pislismy w ostatnich dniach: Młodszy brak księżnej Kate Middleton zdradził sekret. Czy rodzina się powiększy

O tym się mówi: Najnowsze doniesienia o stanie zdrowia synka Jaonny Opozdy i Antka Królikowskiego. Jak czuje się mały Vincent