Minister Ukrainy Anton Gerashchenko oświadcza, iż rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu miał atak serca po gwałtownej konfrontacji z rosyjską głową państwa Władimirem Putinem, podczas której Putin wprost obarczył go winą za „niepowodzenie” swojej nadzwyczajnej operacji zbrojnej na Ukrainie.

Co się stało z rosyjskim ministrem obrony?

Minister Ukrainy dowodzi, że to jest przyczyna, dla której minister obrony, człowiek postrzegany jako drugi inicjator wojny, od 11 marca jest nieobecny w przestrzeni publicznej. 24 marca powtórnie zjawił się rosyjski minister obrony w telewizji. Nie wiadomo jednak, czy publikacja była nowa, czy stara.

Jego niespodziewane zniknięcie generuje spekulacje, że ukarano go na Kremlu za to, że nie podbił jeszcze głównych ukraińskich miast, takich jak Charków czy Kijów. Zagraniczne media donoszą, że sprawa została poruszona na rutynowym spotkaniu prasowym przeprowadzonym przez Kreml, gdy dziennikarze zadawali pytanie o miejsce pobytu ministra obrony.

Jak oświadczył rzecznik Kremla, oczywiste jest, że minister obrony jest zaangażowany w specjalną operacją wojskową i nie jest to do końca właściwy czas na aktywność medialną. W krótkim czasie potem minister obrony był widziany w telewizji w nagraniu z telekonferencji rady bezpieczeństwa z Putinem, gdzie miał składać relację z postępów w specjalnej operacji wojskowej.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Talion (@itstheking)

O tym się mówi: Edyta Górniak otrzymała ważną nagrodę. Ktoś jednak zepsuł jej dobry humor. O co chodzi

Zerknij tutaj: Andrzej Duda przeżył chwilę niepewności o swój los. “Nie dyskutowałem z tym, taka była decyzja”