Media społecznościowe obiegły ostatnimi czasy przeróżne spekulacje na temat wszelkich niedoborów grożących nam w przyszłości z powodu ostatnich wydarzeń na terenie Ukrainy.

Narodowy Bank Polski uspokaja społeczeństwo. Gotówki nie zabraknie?

Dodatkowo niepokoje potęgowane są przez narrację, według której gwałtowny napływ dużej ilości przesiedlonych z Ukrainy obywateli spowoduje braki pożywienia. Wielu Polaków ruszyło również do bankomatów, aby wyciągnąć ze swoich kont gotówkę ze strachu przed jej brakiem i utratą pieniędzy z konta.

Jak podaje Super Express, Narodowy Bank Polski ogłasza, że w Polsce nie grozi brak gotówki. Zauważono jednak, że zwiększona skala wykonywanych transakcji w pewnych rejonach może spowodować chwilowe problemy z płynnością wydobywania gotówki z bankomatów ze względu na opóźnienia wpływów z centrów logistycznych banków komercyjnych, a także obsługujących gotówkę firm. Jak to nazwał Narodowy Bank Polski, problemy są jedynie chwilowymi niedogodnościami.

Tymczasem na stronie oficjalnej czytamy - 18 marca 2022 roku Narodowy Bank Polski podpisał umowę z Narodowym Bankiem Ukrainy, dzięki której każdy dorosły uchodźca z Ukrainy będzie mógł wymienić ukraińskie hrywny (do 10 000 UAH) na polskiego złotego. Wymiana będzie możliwa po zaokrąglonym, oficjalnym, a nie kantorowym kursie, od 25 marca 2022 roku.

O tym się mówi: Pogoda w weekend nie będzie nas rozpieszczać. Czekają nas ulewy i mocne porywy wiatru. Gdzie będzie najgorzej

Zerknij też tutaj: Długość życia można określić na podstawie długości palców, uścisku dłoni i grubości włosów

Nie przegap tego: Jakie jest najnowsze zło używane przez Federację Rosyjską przeciwko dzieciom, kobietom i wojsku