Osoby, które tracą włosy, mają o 36% większe ryzyko przebywania na oddziale kardiologicznym. Oczywiście problemy z sercem są poważną przeszkodą w długim życiu.

Oprócz gęstości linii włosów długość palców i siła uścisku dłoni mówią o potencjalnej długowieczności. W jednym badaniu wzięło udział 4500 mężczyzn w wieku powyżej 60 lat. Wynik pokazał, że ci z ochotników, których palec wskazujący był dłuższy niż palec serdeczny, byli o jedną trzecią mniej narażeni na raka prostaty.

Eksperyment sprawdzający związek między uściskiem dłoni a długowiecznością trwał 25 lat. Wzięło w nim udział 6000 osób w wieku od 45 do 68 lat. W rezultacie naukowcy ustalili, że osoby z silnym uściskiem dłoni rzadziej chorują i żyją dłużej.

Innym ciekawym faktem, o którym wspomina Men's Health, jest religijność. Wierzący statystycznie żyją dłużej. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że starają się prowadzić zdrowy tryb życia i często znajdują się we wspierającym, uspokajającym środowisku w społeczeństwie ludzi o podobnych poglądach.

Wcześniej psycholog udzielił instrukcji, jak radzić sobie z gniewem i agresją.