Zostało to zgłoszone przez RBC-Ukraina, powołując się na post na Facebooku.

Groźna propaganda i sianie wzajemnej wrogości

„Ukraina dla Ukraińców. Chwała narodowi! Śmierć wrogom! Węgrzy z nożami!” - mówi się w wiadomościach tekstowych, które zaczęli otrzymywać etniczni Węgrzy na Zakarpaciu.

Według UDO za wysyłką SMS-ów stoi rosyjska agencja. Jej głównym zadaniem na tym etapie jest wzbudzanie wrogości między Ukraińcami a Węgrami.

Dzień wcześniej szef Zakarpackiego OVA Wiktor Mykita zapowiedział na portalach społecznościowych groźby pod adresem lokalnych Węgrów.

Osoby z nieznanych kont zaczęły otrzymywać wiadomości i e-maile z groźbami. Przypomnijmy, że WHO ogłosiła zaburzenia psychiczne u pół miliona uchodźców z Ukrainy.

Około 30 000 osób przybywających do sąsiedniego kraju ma poważne zaburzenia i potrzebuje wsparcia. Około 2 mln uchodźców uciekło do Polski, inni uciekli na Węgry, Rumunię, Słowację i Mołdawię. Setki tysięcy ludzi poszło jeszcze dalej.

Wojna Rosji z Ukrainą trwa już dwadzieścia siedem dni. Wszystkie szczegóły rosyjskiej agresji, sytuacji w miastach i międzynarodowej reakcji znajdują się w internetowym tekście RBC-Ukraina.

O tym się mówi: Władimir Putin ma przebywać w bunkrze na Uralu. Czym tak naprawdę jest schron prezydenta Rosji

Nie przegap tego: Zdjęcia satelitarne aktualnego wyglądu Ukrainy. Takie są skutki działań Rosji

Zerknij: Była minister spraw zagranicznych Austrii otrzymała od Władimira Putina drogocenny prezent. Z jakiej okazji