Rosyjskie siły zbrojne zaatakowały Ukrainę 24 lutego 2022 r. i od tego czasu realizują śmiertelne ataki w całym kraju.

Ukraina wciąż pustoszeje zrównywana z ziemią

Media obiegły zdjęcia satelitarne aktualnego wyglądu i stanu Ukrainy. Nie ulega wątpliwości, że jest ona celowo pustoszona i zrównywana z ziemią. Bombardowania rosyjskie pustoszą cały teren, zabijają i przepędzają ludność cywilną i burzą ich domy.

Jak widać na zdjęciach, zniszczeniu ulegają całe miejscowości, a teren Ukrainy niemal opustoszał z jej mieszkańców. Jak podaje Interia, minister infrastruktury Ukrainy Aleksander Kubrakow przyznał, że rząd nie będzie w stanie odbudować kraju własnymi siłami.

Zaznaczył także, że rząd ukraiński liczy na wsparcie innych krajów. Na zdjęciach opublikowanych przez Maxar widok jest przerażający. Nowe zdjęcia satelitarne firmy Maxar Technologies demonstrują, że więcej obszarów w mieście Mariupol zostało zniszczonych w wyniku wzmożonych strzelanin między rosyjskimi i ukraińskimi siłami zbrojnymi.

Na jednym ze zdjęć zrobionych w zachodnim Mariupolu widoczne są spalone kompleksy mieszkalne i rozproszone wokół nich gruzy.

Na zewnątrz jednego z nich widać parę autobusów, a niektóre są spalone. W północnym Mariupolu zniszczono budynki mieszkalne obwodzące dwie szkoły. Na południowy zachód od Mariupola widać linię aut jadących autostradą w kierunku Berdiańska.

O tym się mówi: Jej głos usłyszeli wszyscy mieszkańcy Polski. Z kijowskiego schronu Amelia wyszła prosto na scenę

Zerknij też tutaj: Ambasador Ukrainy w Watykanie zna sposób na zakończenie konfliktu. Papież Franciszek mógłby uratować Ukraińców

Nie przegap tego: Jennifer Aniston i Brad Pitt widziani razem w Paryżu. Wspólny obiad skończył się kolacją. Co ich łączy