Niepokojące doniesiania płyną z brytyjskiego dworu. W ostatnim czasie królowa Elżbieta II jest coraz mniej aktywna. Jej udział w kolejnych wydarzeniach jest odwoływany. Z doniesień medialnych wynika, że powodem tego ma być zawstydzenie monarchinii. O co dokładnie chodzi?

Christopher Biggins zdradził tajemnicę królowej Elżbiety II

Artysta pantomimy Christopher Biggins, w ostatni poniedziałek udzielił wywiadu dla "GB News". Zdradził w nim przyczynę, dla której królowa Elżbieta II odwołuje swój udział w kolejnych wydarzeniach. Ma to być spowodowane tym, że monarchinii porusza się na wózku inwalidzkim. Stwierdził, że duma królowej nie pozwala się jej pokazywać w takim stanie swoim poddanym.

Ponoć w pałacu Buckingham trwa teraz tworzenie planu, w jaki sposób przetransportować królową do świątyni, w której ma się odbyć specjalne nabożeństwo upamiętniające zmarłego przed blisko rokiem małżonka królowej Elżbiety II - księcia Filipa.

Królowa Elżbieta II. Źródło: youtube.com
Królowa Elżbieta II. Źródło: youtube.com
Królowa Elżbieta II. Źródło: youtube.com

Jedną z opcji obejmuje przelot królowej z Pałacu Windsor do Pałacu Buckingham na pokładzie helikoptera. Potem królowa miałaby poruszać się specjalnym samochodem z zasłoniętymi szybami, które miałyby ją ustrzec przed fotoreporterami.

Królowa tego nie chce

Jak donosi "Daily Mail", powołując się na źródło w pałacu, królowa nie chciałaby zostać sotografowana na wózku inwalidzkim. Nie chciałaby, aby powtórzyła się historia z jej zmarłą siostrą - księżniczką Małgorzatą. Została uwieczniona na fotografii na wózku inwalidzkim zaledwie kilka miesięcy przed śmiercią.

Wiele osób zwraca uwagę na to, że królowa nie rezygnuje całkowicie z aktywności. W dalszym ciągu odbywać mają się audiencje u królowej. Zabrakło jej jednak na nabożeństwie opactwie westminsterskim z okazji obchodów Dnia Wspólnoty. Pojawili się za to między innymi książę Karol z żoną Camillą oraz książę William i księżna Kate.

Myślicie, że faktycznie królowa Elżbieta II obawia się pokazać na wózku inwalidzkim?

To też może cię zainteresować: Rodzice Kasi Cichopek naciskają na ratowanie małżeństwa. Wszystko “dla dobra dzieci”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ujawniono nowe informacje o 13 emeryturze. Wiadomo ilu seniorów może liczyć na dodatkowe wsparcie

O tym się mówi: Joe Biden ostrzega przed kolejnymi działaniami Władimira Putina. Zagrożona nie tylko Ukraina. O co chodzi