Jak podaje portal "Interia", prezydent Joe Biden w poniedziałek mówił o rosyjskich oskarżeniach wobec Ukrainy, że ta posiada broń biologiczną i chemiczną. Zdaniem amerykańskiego przywódcy jest to znak, że Władimir Putin może rozważać użycie tego rodzaju broni w trakcie działań wojennych na Ukrainie. Ostrzegł także amerykańskie firmy, że powinny być przygotowane na atak ze strony rosyjskich hakerów.

Joe Biden ostrzega Ukrainę i amerykańskich biznesmenów

Na spotkaniu z biznesmenami prezydent Biden stwierdził, że obecnie Władimir Putin zdaje się stać pod ścianą. Dowodem na to mają być powtarzane przez niego nieprawdziwe oskarżenia o to, że Amerykanie zajmują się w Europie bronią biologiczną i chemiczną. O posiadanie takiego rodzaju broni Rosjanie oskarżają również Ukrainę, co oznacza, że rozważają zastosowanie jej w trwającej wojnie.

Prezydent Joe Biden ostrzegł również biznesmenów i poprosił aby zadbali o to, aby zabezpieczyli oni swoje firmy przed możliwymi atakami ze strony rosyjskich hakerów. Miałyby one stanowić odpowiedź na sankcje wobec Rosji, wymierzone im przez kraje Zachodu. Z doniesień wywiadu wynika, że "państwo rosyjskie przewiduje takie działania".

Joe Biden. Źródło: Youtube CNBC Television
Joe Biden. Źródło: Youtube CNBC Television
Joe Biden. Źródło: Youtube CNBC Television

To nie pierwsze ostrzeżenia

Wcześniej o możliwym użyciu przez Rosję broni biologicznej i chemicznej informowała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Na początku marca Psaki wskazywała, że podawane przez Rosje informacje o rzekomych pracach nad bronią biologiczną i chemiczną na Ukrainie, są formą dezinformacji, teoriami spiskowymi, a także tworzeniem fałszywych wyjaśnień dla dalszych działań wojennych.

Także ona zaprzeczyła, że Amerykanie posiadają jakiekolwiek rodzaj broni biologicznej i zapewniła, że nie prowadzą również nad nią badań.

Podzielacie obawy prezydenta USA?

To też może cię zainteresować: 21 marca 2022 roku zaginęła w godzinach porannych 11-letnia Józefina. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie jest wiadomo, kim jest kochanka Antka Królikowskiego. Kobieta ukrywa się w obawie o swoją karierę

O tym się mówi: 96-letni były więzień obozu koncentracyjnego stał ofiarą działań Rosji w Ukrainie. Kolejne trudne chwile w kraju