Tragiczną wiadomość przekazał dyrektor Fundacji Miejsc Pamięci Buchenwald i Mittelbau – Dora, Jens – Christian Wagner. W wyniku ataku bombowego w Charkowie, zginął 96 – letni Borys Romanczenko. Mężczyzna przeżył obóz koncentracyjny w Buchenwaldzie, a także w Dora, Peenemuende, i Bergen-Belsen

Niezwykle smutna wiadomość. Zginął człowiek, który ocalał z obozu koncentracyjnego

- Był wiceprzewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Buchenwald-Dora. Od lat 90. regularnie przyjeżdżał na wydarzenia organizowane na terenie byłego obozu koncentracyjnego Buchenwald koło Weimaru – zaznacza Polska Agencja Prasowa.

Mężczyzna zginął podczas ostrzału Charkowa, które miało miejsce w miniony piątek. Jedna z bomb zrzuconych przez Rosjan spadła na budynek, w którym mieszkał Borys Romanczenko.

Podczas działań wojennych życie poniosły już setki cywilów, w tym także dzieci

Niestety, działania wojenne w Ukrainie nie ustają. Według informacji przekazanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, do niedzieli – 20 marca, w wyniku ostrzałów i bombardowań śmierć poniosło 925 cywilów, w tym 115 dzieci. Dodatkowo prawie 1500 osób zostało rannych. ONZ zaznacza jednak, że faktyczne dane mogą być o wiele wyższe.