Jak podaje portal "Interia", szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow zabrał głos w sprawie aktualnej sytuacji na Ukrainie. Zapowiedział, że każdy transport wwożący sprzęt wojskowy do Rosji "stanie się celem Rosji". To bezpośrednia groźba pod adresem państwa NATO, które bronią defensywną wspierają broniącą się Ukrainę.

Bulwersujące słowa Siergieja Ławrowa

Siergiej Ławrow zapowiada, że każdy transport militarny docierający do Ukrainy będzie przez Federację Rosyjską traktowany jako "cel". Po raz kolejny stwierdził, że prowadzona przez Rosję "operacja" na Ukrainie ma "wyeliminować wszelkie zagrożnia" dla reprezentowanego przez niego kraju.

Siergiej Ławrow/YouTube @gazeta.pl
Siergiej Ławrow/YouTube @gazeta.pl
Siergiej Ławrow/YouTube @gazeta.pl

Zdaniem Ławrowa jest to powód wystarczający do tego, aby transporty militarne stały się celem dla rosyjskich żołnierzy. Szef rosyjskiej dyplomacji wypowiada tę groźbę pod adresem NATO w momencie, kiedy Ukraina już 23 dzień walczy z rosyjską agresją. Tylko w tym tygodniu prezydent USA zapowiedział, że na Ukrainę trafi m.in. 800 zestawów przeciwlotniczych.

To nie "operacja specjalna", to ludobójstwo

Rosyjscy politycy utrzymują, że na Ukrainie nie toczą żadnej wojny, a jedynie "wojskową operację specjalną", która ma na celu wyzwolenie wschodnich części kraju i ochronę tamtejszej ludności. Tyle tylko, że miejscowi podkreślają, że jedynymi, przed którymi trzeba ich bronić, są Rosjanie.

Dochodzi do ataków na ludność cywilną ukrytą w schronach, a nawet czekającą w kolejce do sklepu, w którym chcą uzupełnić zapasy. Część miejscowości na wschodzie Ukrainy jest oblężona i mierzy się z klęską humanitarną. Rosjanie uniemożliwiają dostarczanie żywności i leków, a także ostrzeliwują korytarze humanitarne.

Co sądzicie o słowach Siergieja Ławrowa?

To też może cię zainteresować: Rynek miasta zapełnił się pustymi wózkami dziecięcymi. Miasto uczciło pamięć dzieci, które padły ofiarą Rosjan

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Popularni wróżbici zdradzają, jaka przyszłość czeka Władimira Putina. Czy czas jego rządów dobiega końca

O tym się mówi: Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o obronie ojczyzny. Odbyło się to w szczególnych okolicznościach