Nie jest tajemnicą, że jest w Polsce wielu beneficjentów różnych programów pomocowych i socjalnych, które od dłuższego czasu wciąż ulegają zmianom i modyfikacjom.

Które świadczenie i z jakiego programu rządowego uległo zmianie?

Zapowiadany od długiego czasu nowy polski ład wszedł w 2022 rok z przytupem, zmieniając całkowicie wiele dotychczasowych zasad związanych z finansami, które w wielu gospodarstwach domowych uległy bolesnemu uszczupleniu.

Na domiar złego aktualne wydarzenia na terenie Ukrainy dodatkowo komplikują wiele ustalonych wcześniej norm i obowiązujących zasad. Priorytetowa pomoc ukraińskim sąsiadom zdominowała w prawdzie polski rynek i uwagę społeczeństwa, które zdając sobie sprawę z nowych zasad związanych z funkcjonowaniem kraju, mocno się podzieliło w temacie Ukraińskich uchodźców wojennych goszczących w Polsce.

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo wypowiedzi internautów, poddających w wątpliwość zasadność tymczasowych rozwiązań proponowanych w ramach wsparcia Ukraińców ewakuowanych z obszarów wojennych do naszego kraju.

Podwyżka świadczenia Mama 4 Plus

Są to rozwiązania mające na celu wsparcie ukraińskich mam i ich dzieci, których lwia część przyjechała do Polski jedynie z rzeczami, które zdołały spakować i zabrać ze sobą. Wiele osób bezpowrotnie straciła źródło dochodu, którego resztki wydane zostały najczęściej na podróż.

Tymczasem media podają dobrą wiadomość dla matek, które podjęły decyzję o rezygnacji z pracy lub niepodejmowaniu zatrudnienia w celu wychowywania co najmniej czwórki dzieci.

Jak się okazuje, od marca bieżącego roku świadczenie wypłacane z tytułu programu Mama 4 Plus uległo podwyższeniu. Jak podaje "Super Express", po podwyżce wynosić ma 1338,44 zł brutto, czyli tyle samo, ile wynosi aktualnie minimalna emerytura.

Rzecznik ZUS Paweł Żebrowski zabrał głos w tej sprawie - Świadczenie to może być przyznane ojcom po 65 roku życia w przypadku śmierci matki albo porzucenia przez nią dzieci lub długotrwałego zaprzestania wychowanie dzieci - wyjaśnił.

O tym się mówi: Wyszedł na jaw kolejny sekret lady Di. Poszło o zaręczyny księcia Karola i Diany. Co się wtedy stało

Zerknij: Niepokojące informacje o broni biologicznej płyną od szefa NATO. Czy Rosja planuje kolejną prowokacyjną akcję