Diana miała jedynie 20 lat, ponad dziesięć lat młodsza od swojego przyszłego męża, gdy zaproszono ją do zamku Windsor na odwiedziny, które na zawsze odmieniła jej życie.

W jaki sposób następca brytyjskiego tronu oświadczył się potencjalnie przyszłej królowej?

Gdy zawitała w historycznym królewskim domu, Karol zakomunikował jej, że „tak bardzo za nią tęsknił”, nim mimochodem zaprowadził ją do pokoju dziecinnego, aby poprosić ją o to, by została jego żoną.

Karol poznał Dianę jedynie dwanaście razy, jednak zanim opuściła zamek, była zaręczona z przyszłym królem. Medialne doniesienia opisują, w jaki sposób Karol oświadczył się Dianie. Okazuje się, że owe zaręczyny nie należały do nadmiernie romantycznych. Wyglądały bardziej, jak mało zabawny żarcik.

W biografii Diany autorstwa Andrew Mortona, w której rzekomo uczestniczyła księżniczka, oświadczyny zostały opisane jako krótkie i nieromantyczne. Morton potwierdza, że para przebywała w pokoju dziecinnym w zamku Windsor, gdy następca tronu Karol „poprosił ją, by po prostu za niego wyszła”.

Zachichotała ze zdumienia, sądząc, że to prawdopodobnie jest żart. „Książę był śmiertelnie poważny, podkreślając powagę swojej propozycji, przypominając jej, że pewnego dnia zostanie królową” – napisał Morton.

Diana już wtedy czuła, że żadną królową nie zostanie...

O tym się mówi: Meteorolodzy informują o spodziewanych zjawiskach związanych ze słońcem. Czy mamy się czego obawiać

Zerknij tutaj: Niepokojące informacje o broni biologicznej płyną od szefa NATO. Czy Rosja planuje kolejną prowokacyjną akcję