Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", we wtorek 16 marca w Kijowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Na teren ogarniętego wojną kraju udali się premierzy Polski, Czech i Słowenii. W składzie delegacji znajdował się również wicepremier Jarosław Kaczyński. Po spoktaniu prezes PiS stwierdził, że na Ukrainie powinna pojawić się "misja pokojowa NATO".

Jarosław Kaczyński po spotkaniu w Kijowie

Jarosław Kaczyński wskazuje, że "w Ukrainie potrzebna jest misja pokojowa NATO lub szerszego układu międzynarodowego". Zdaniem prezesa PiS społeczność międzynarodowa powinna w tym trudnym czasie wykazać się ogromną odwagą.

Kaczyński nie ukrywał swojego podziwu dla przywódcy Ukrainy, premiera Szmyhala, a także dla całego narodu ukraińskiego, który stanął do nierównej walki z rosyjskim najeźdzcom. Nie zabrakło również wyrazów współczucia dla rodzin, które straciły w czasie trwającej wciąż wojny. Jednocześnie podkreślił, że nie może się skończyć wyłącznie na słowach współczucia, niezbędne są działania, "coś idące znacznie dalej".

Jarosław Kaczyński zwrócił się również do przywódców państw Zachodu, w tym Unii Europejskiej i NATO. Stwierdził, że zależy mu na dotarciu do ich "sumień" i do "konsekwencji". "Oni głoszą pewne zasady, my te zasady podzielamy. Ale jeżeli takie zasady się głosi, to trzeba z nich wyciągać także wnioski" - powiedział prezes PiS.

Pokojowa misja NATO

Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że pokojowa misja NATO nie mogłaby polegać tylko i wyłącznie na dążeniu do zaprowadzenia pokoju, czy niesieniu pomocy humanitarnej. Niezbędne byłoby zapewnienie jej również "osłnięcie jej" przez odpowiednie siły, które byłyby w stanie reagować w razie zagrożenia.

Jarosław Kaczyński wielokrotnie podkreślił, że wsparcie dla narodu ukraińskiego nie może się ograniczać tylko i wyłącznie do słów solidarności i wsparcia, ale musi przerodzić się w konkretne działania. Przyznał, że wielu przywódcą wciąz brakuje odwagi do podjęcia zdecydowanych kroków.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Zgadzacie się ze słowami Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Wołodymyr Zełenski zwraca się do Polaków. Jego słowa budzą emocje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nieznane fakty o Annie Jantar ujrzały światło dzienne. Piosenkarka wdała się w romans z inną gwiazdą. Kto to był

O tym się mówi: Rosyjskie wojska nie przerywają ostrzału. Odłamki rakiet spadły na blok w Kijowie