Jak podaje portal "Interia", w środę nad ranem doszło do kolejnego ostrzału stolicy Ukrainy. Odłamki rakiety miały trafić w 12-piętrowy blok mieszkalny. Doszło do poważnego uszkodzenia budynku.

Kijów po raz kolejny został ostrzelany przez rosyjskie wojska

W środowym ostrzele stolicy Ukrainy ucierpiał nie tylko wspomniany 12-piętrowy budynek, ale także 9-piętrowy budynek. W komunikatorze Telegram pojawiły się zdjęcia zniszczonego wieżowca. Podano również, że na miejscu pojawiły się służby, przystępując do akcji ratunkowej.

Ostrzeliwany jest jednak nie tylko Kijów. Władze Zaporoża poinformowały, że doszło do wybuchu na dworcu kolejowym. Póki co nie ma informacji o ewentualnych ofiarach lub poszkodowanych w tych zdarzeniach.

Jak wygląda sytuacja na Ukrainie?

Z analizy prowadzonej przez Ośrodek Studiów Wschodnich wskazano, że rosyjska ofensywa w północnej części kraju w ostatnim czasie zdaje się spowalniać. W dalszym ciągu żołnierze rosyjscy koncentrują się na ostrzale i bombardowaniu obiektów cywilntych. Kontynuowane jest natarcie na południu Ukrainy.

Ośrodek Studiów Wschodnich wskazuje, że wojska rosyjskie zmieniły nieco charakter swoich działań. Koncentrują się one przede wszystkim na dużych miastach. Mowa tu nie tylko o stolicy kraju, ale także takich miejscowaściach jak: Czernihów, Sum, Charkowa i Mikołajowa.

W ostatnim czasie daje się zauważyć wzmożenie agresji wobec ludności cywilnej. Dochodzić ma do pacyfikacji kolejnych mniejszych miejscowośi w obwodzie sumskim, gdzie ludność ma być zmuszana do uciekania w kierunku Federacji Rosyjskiej. Sytuacja w wielu oblężonych miastach rosyjscy agresorzy chcą doprowadzić do klęski humanitarnej.

Zniszczone miejscowości na Ukrainie/YouTube @Z P B P
Zniszczone miejscowości na Ukrainie/YouTube @Z P B P
Zniszczone miejscowości na Ukrainie/YouTube @Z P B P

Myślicie, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się jakiegokolwiek przełomu w sprawie rosyjskiej napaści na Ukrainę?

To też może cię zainteresować: Niepokojące informacje o broni biologicznej płyną od szefa NATO. Czy Rosja planuje kolejną prowokacyjną akcję

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Smutne wiadomości płyną ze świata kina. Odszedł aktor znany z "Wiedźmina" i "Ogniem i mieczem"

O tym się mówi: Ważna informacja płynie od Ministerstwa Obrony Narodowej. Chodzi o dezinformację