15 marca 2022 roku we wtorek odbyło się w Kijowie nieoficjalne spotkanie przedstawicieli Rady Unii Europejskiej z prezydentem i premierem Ukrainy.

Delegacja Europejska osobach premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Polski Jarosława Kaczyńskiego, a także premierów Czech i Słowenii, przybyła do stolicy Ukrainy, aby potwierdzić gotowość do wspierania Ukrainy w obronie swej suwerenności i otwieraniu ataków rosyjskich agresorów.

Głowa państwa Ukrainy zwraca się do delegacji unijnej

Media społecznościowe pękają w szwach od słów podziwu dla polskich obywateli, którzy stanęli na wysokości zadania i jednocząc się w całym kraju, wyciągnęli pomocną dłoń uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy.

Nie ulega wątpliwości, że ogromne zdziwienie wzbudziła informacja o podróży Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego do oblężonego przez Rosjan Kijowa. Z wczorajszych medialnych doniesień wiemy, że decyzja o wzięciu udziału w spotkaniu w Kijowie zapadła już dużo wcześniej, jednak plan ten był trzymany w ścisłej tajemnicy.

Dzisiaj media donoszą, że Wołodymyr Zełenski podziękował Polakom za wsparcie, partnerstwo i odwagę. Swe słowa podziękowania skierował także do przywódców Czech i Słowenii - Jestem przekonany, że z takimi przyjaciółmi, z takimi krajami, sąsiadami, partnerami rzeczywiście damy radę i zwyciężymy. To jest zdecydowane stanowisko w tym czasie, kiedy nawet wielu ambasadorów opuściło Ukrainę z powodu wtargnięcia Federacji Rosyjskiej na ogromną skalę na naszą ziemię i ci ludzie, liderzy swoich wspaniałych, niezależnych krajów nie boją się. Bardziej boją się o nasz los i są tutaj, żeby nas wesprzeć i to jest bardzo mocny, mężny, przyjazny krok.

O tym się mówi: Niepokojące informacje o broni biologicznej płyną od szefa NATO. Czy Rosja planuje kolejną prowokacyjną akcję

Zerknij: Rząd wprowadził nowe świadczenie. Wszystko z związku z sytuacją w Ukrainie. Kto będzie mógł z niego skorzystać i ile wyniesie