Nie ulega wątpliwości, że rosyjska agresja na Ukrainę wciąż eskaluje i przybiera coraz to bardziej zbrodnicze formy. Gdy dotarły do nas pierwsze doniesienia o wzmożonej aktywności rosyjskich sił zbrojnych, było już wiadome, że jest to efekt uznania Władimira Putina suwerenności trzech województw, o które od 8 lat trwały napięte spory.

Rosjanie naruszyli naszą przestrzeń powietrzną?

<

Od tego momentu wszyscy sąsiedzi Ukrainy w napięciu czekali na rozstrzygnięcie narastającego konfliktu, którego źródłem między innymi stały się warunki, jakie Władimir Putin postawił do spełnienia przed ukraińskim rządem.

Jak się okazuje, prezydent Ukrainy kategorycznie odmówił spełnienia warunków ukraińscy obywatele, którzy przez cały czas wierzyli, że nie dojdzie do ataku, przeżyli prawdziwy szok, doznając pierwszych nalotów rosyjskich sił zbrojnych.

Jest coraz więcej ofiar śmiertelnych, rannych i rośnie także liczba ewakuowanych z zagrożonych terenów cywili, głównie kobiet, dzieci i seniorów. Najnowsze doniesienia niepokoją coraz bardziej Polaków, którzy obawiają się rosyjskiego odwetu za pomaganie Ukraińcom.

Według medialnych doniesień dron Forpost rosyjski po eksploracji poligonu ukraińskiego w Jaworowie, wdarł się polską przestrzeń powietrzną i został zestrzelony. Wciąż napływają nowe informacje na temat ludobójcy tych działań Kremla.

Przypomnijmy, że do Kijowa udali się między innymi premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. Wszyscy z zapartym tchem oczekują rezultatów rozmów i dyplomacji. Wielu uważa, że zaczyna działać na terenie Polski rosyjska propaganda mająca na celu skłócić Polaków z wojennymi uchodźcami z Ukrainy.

Wszystko wskazuje na to, że kraje sojusznicze postanowiły wesprzeć Polskę w pomaganiu Ukrainie i nie powinniśmy martwić się o zakłócenie życia Polakom tak zwanymi przywilejami dla Ukraińców. Wielu Polaków dostrzega swoistą manipulację mającą na celu obudzenie gniewu obywateli polskich, który miałby uderzyć w gości ukraińskich.

Zerknij tutaj: Napływają kolejne ponure doniesienia z Ukrainy. Widziana na nagraniu ciężarna kobieta ze szpitala w Mariupolu odeszła wraz z dzieckiem

Nie przegap tego: Wołodymyr Zełenski ostrzega NATO. Rosyjskie rakiety na terenie państw sojuszu są tylko kwestią czasu