Jak podaje portal "Poradnik Zdrowie", Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował o wycofaniu na terenie całego kraju preparatu Vigantol. Witamina D3 w kropelkach dedykowana była zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Powodem decyzji było wykrycie nieprawidłowości w zakresie substancji czynnej.

Ze sprzedaży wycofano witaminę D3

W najnowszym komunikacie GIS inormuje o wycofaniu ze sprzedaży witaminy Vigantol D3 pod postacią kropli 500 µg/ml (20 000IU/ml). Dotyczy to partii leku o numerze serii 19KQ193 z terminem przydatności do października 2024 roku. Zdecydowano, że decyja o wycofaniu musi zostać wykonana natychmiast.

W trakcie badań wykryto niezgodność poziomu substancji czynnej z leku z parametrami przyjętymi dla produktu. Badanie zostało przeprowadzone przez Firmę P&G Health Germany GmbH, ktora po stwierdzeniu nieprawidłowości zwróciła się do GIS, a ten zdecydował się wycofać preparat z aptek.

Apteka/YouTube @dlaCiebietv
Apteka/YouTube @dlaCiebietv
Apteka/YouTube @dlaCiebietv

Każdy, kto nabył produkt ze wskazanej w komunikacie serii, powinien natychmiast zaprzestać jego stosowania. Produkt można zwrócić do apteki.

Dlaczego warto przyjmować witaminę D3?

Witamina D3 jest niewykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jej podstawowym zadaniem jest prawidłowy rozwój układu kostnego, wyrównuje stosunek wapnia do fosoru. Wspomaga pracę układu krążenia, serca, a także utrzymanie prawidłowej wagi.

Profilaktyczną suplementację witaminy D3 specjaliści zalecają od końca września do końca kwietnia, kiedy nasz organizm ze względ na mniejszą możliwość przebywania na słońcu, nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć odpowiedniej ilości.

apteka / YouTube:  PKTplVideo
apteka / YouTube: PKTplVideo
Apteka / YouTube: PKTplVideo

Sprawdziliście swoje domowe apteczki?

To też może cię zainteresować: Lara Gessler zdobyła się na poruszające wyznanie. Obok tych słów trudno jest przejść obojętnie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Idealne propozycje krótkiego strzyżenia dla właścicielek cienkich włosów. Każda z pań znajdzie coś dla siebie

O tym się mówi: Premier Mateusz Morawiecki ostro komentuje sytuację na Ukrainie. "Rosja cały czas prowadzi swoją politykę agresji"