Istnieją oczywiście różne alternatywne rozwiązania tego problemu, jednak nie są one rozwiązaniem na dłuższy czas. Przykładem jest tapirowanie włosów, które mocno je uszkadza, gdy wykonywane jest zbyt często i nieumiejętnie.

Jak rozwiązać problem cienkich włosów

Istnieją także różne środki do włosów dodające objętości, jak lakiery do włosów, pianki, czy suche szampony, lecz one także na dłuższą metę nie są dobrym rozwiązaniem na co dzień, gdyż obciążają włosy i szkodzą skórze głowy. Idealnym rozwiązaniem problemu cienkich i pozbawionych objętości włosów jest odpowiednie ich strzyżenie, które pozwoli na samodzielną i bezpieczną stylizację.

Krótkie cięcie może zwiększyć objętość i sprawić, że włosy będą wyglądać na pełniejsze – niezależnie od ich tekstury. Wypróbuj ciężkie grzywki i długie warstwy, ponieważ daje to ogólną iluzję pełniejszych włosów.

Krótka fryzura za każdym razem pomoże ci pozbyć się ciężaru, który ściąga te słabe kosmyki w dół. Fryzura pixie sprawi, że te kosmyki będą bezproblemowe jak piórko i znacznie bardziej podatne na stylizację.

Boby o równej długości przeważnie okazują się najpomyślniejszymi fryzurami dla cienkich włosów, albowiem dają iluzję gęstości. Kiedy na dodatek wzmocnisz strukturę włosów falą, kosmyki bez trudności układają się jeden na drugim, pozornie dodając im pełni. Wbudowanie małych fragmentów pasemek buduje wymiar, który tworzy głębię.

O tym się mówi: Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach zaginionej 15-letniej Oliwii. Mieszkanka Dolnego Śląska zaginęła 24 lutego

Zerknij też tutaj: Gwiazdor filmu „Ogniem i mieczem” zaskoczył swoich fanów. Aktor popiera działania Rosji i Putina. Co napisał w mediach społecznościowych