Jak podaje portal "Interia", w poniedziałek 14 marca odbyło się spotkanie Trójkąta Lubelskiego. Na spotkaniu pojawił się premier Mateusz Morawiecki, premier Litwy Ingrid Szimonyte oraz w formie zdalnej szef rządu Ukrainy - Denys Szmyhal. Głównym tematem rozmów była dramatyczna sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów, zaatakowanych przez rosyjskie wojska.

Kolejne spotkanie Trójkąta Lubelskiego

Do spotkania Trójkąta Lubelskiego doszło w sytuacji, w której jedna ze stron formatu mierzy się bezpośrednio z agresją ze strony Rosji, a pozostałe kraje mierzą się z widmem możliwego ataku na Europę.

" Czasy się zmieniają, pokolenia mijają, ale Rosja cały czas prowadzi swoją politykę agresji i wykorzystuje surowce naturalne, aby szantażować pozostałą część Europy" - powiedział w trakcie spotkania premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com

Premier Morawiecki stwierdził podkreślił, że rosyjskie wojska atakują ludność cywilną, a nie tylko obiekty i inrastrukturę wojskową. Szef polskiego rządu określił to jako "rzeź w sercu Europy". Morawiecki przypomniał, że jeszcze pod koniec ubiegłego roku wiele europejskich przywódców nie dowierzało, że Władimir Putin zdecyduje się napaść na Ukrainę.

Zdaniem polskiego premiera ataki w pobliu polskiej granicy mają na celu wprowadzić stan paniki wśród ludności cywilnej, która nigdzie nie może się czuć bezpieczna. Dodał, że rosjanie nie robią sobie nic z tego, że ostrzeliwują drogi, którymi porusza się ludność cywilna, chcąc zniweczyć trud pomocy, jaki podejmują sąsiadujące z Ukrainą państwa.

Mateusz Morawiecki/ screen youtube
Mateusz Morawiecki/ screen youtube
Mateusz Morawiecki/ screen youtube

Premier Morawicki poinformował, że trwają prace nad kolejnym, czwartym już pakietem sankcji. Zapowiedział też, że prace te będą prowadzone do mementu aż ostatni żołnierz rosyjski nie odejdzie z okupowanego terenu Ukrainy.

Zgadzacie się z premierem Mateuszem Morawieckim?

To też może cię zainteresować: Sympatycy Baracka Obamy nie kryją obaw. Były prezedent ma problemy ze zdrowiem. Co mu dolega

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Lara Gessler zdobyła się na poruszające wyznanie. Obok tych słów trudno jest przejść obojętnie

O tym się mówi: Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach zaginionej 15-letniej Oliwii. Mieszkanka Dolnego Śląska zaginęła 24 lutego