Finanse proponowane przez państwo seniorom przebywającym na rencie lub emeryturze od wielu lat są jednym z głównych tematów za każdym razem, gdy rząd zapowiada waloryzacje, nowelizacje ustaw, czy jakiekolwiek inne regulacje dotyczące świadczeń i ulg dedykowanych uprawnionym do ich pobierania.

Jakie ulgi czekają seniorów w 2022 roku?

Rok 2022 przyniósł wielu Polakom wraz z nowym polskim ładem ogromne zmiany dotyczące wszelkich spraw związanych z finansami. Dotyczy to zarówno wszelkiego rodzaju podwyżek cen jak i podatków, zmian związanych ze świadczeniami socjalnymi i tymi wypłacanymi przez inne organy niż Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Tabloidy aktualnie podają najnowsze informacja związane z obiecanymi przez rząd ulgami dedykowanymi seniorom.

Najnowszą z proponowanych ulg jest PIT-0, a także szeroko omawiana już w mediach emerytura zwolniona z podatku dochodowego. Według medialnych doniesień, jest również kilka innych proponowanych przez partię rządzącą ulg, o których mało kto mówi i niewielu o nich wie. Wielu seniorów, którzy osiągnęli piękny wiek powyżej 70. roku życia, mogą swobodnie i bez ograniczeń korzystać z możliwości podróżowania komunikacją miejską całkowicie za darmo.

Osoby po ukończeniu 75 lat mogą również cieszyć się ze zwolnienia z abonamentowych opłat RTV. Przysługuje ono z pierwszym dniem miesiąca przychodzącego po miesiącu, w którym beneficjent ukończył 75. rok życia.

Dzięki tym mało znanym w przestrzeni publicznej ulgom, wielu seniorów może sporo zaoszczędzić, co aktualnie jest bardzo istotne.

O tym się mówi: Papież Franciszek apeluje o zakończenie działań rosyjskich sił zbrojnych. Padły mocne określenia

Zerknij też tutaj: Oblężenie Ukrainy trwa. Do Siedlec trafiła ukraińska funkcjonariuszka policji wraz z rodziną i z dwoma psami policyjnymi

Nie przegap tego: Agata Rubik komentuje rozwód Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela. Żona znanego kompozytora jest kompletnie zaskoczona